Po czterech meczach w swojej karierze w West Hamie United, nowy bramkarz jeszcze nie stracił.  Środowe czyste konto w meczu z Manchesterem City jest jak dotąd skutkiem jego najbardziej pracowitego i udanego spotkania. We wcześniejszych meczach, w których mogliśmy obserwować Francuza, nie miał on zbyt wielu okazji, aby pokazać swoje umiejętności. 

Dzisiejsza noc była niesamowita – stwierdził Areola, przemawiając do West Ham TV. Drużyna była niesamowita, stadion był pełny, a kibice byli, aby nam pomóc wygrać ten mecz.

Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby utrzymać ten wynik, zachować czyste konto – to była praca całej drużyny, od napastnika aż po mnie. To był świetny występ i zachwycające nas czyste konto!

Zapytany o swoją ulubioną obronę, Areola odpowiedział: Gdybym musiał wybrać jedną, może byłaby to główka Stones’a. To było dośrodkowanie, strzał głową – byłem gotowy by zareagować i obronić ten strzał. 

Jestem szczęśliwy, że mogłem pomóc zespołowi, dać z siebie maksimum i ostatecznie było to po prostu niesamowite, bo atmosfera była fantastyczna.

Oczywiście chcemy grać w tego rodzaju gry. Dziś wieczorem stanęliśmy oko w oko z potężnym przeciwnikiem. Pokazaliśmy wiele dobrych rzeczy i jesteśmy zadowoleni z naszego występu. Pokazuje to, że możemy konkurować z wielkimi zespołami. Cały zespół skupia się na tym samym, poszukując tych samych rzeczy. Musimy tak iść dalej. Mamy dobrą mentalność i chcemy wygrywać, więc to dobrze.

Młoty okazały się bezbłędne w pięciu rzutach karnych

Wiele oglądaliśmy rzuty karne z Xavim – wspomina Areola. Po prostu przeszedłem na prawą stronę i starałem się naciskać, jak tylko mogłem i na szczęście dla nas wygraliśmy to!

To dla mnie dobra rzecz, ale bez chłopaków nie mógłbym tego zrobić. Pomogli mi, ja pomogłem im i to wszystko. To praca zespołowa.

Areola wyraził także słowa pochwały dla kibiców na London Stadium „Są bardzo ważni w tej sytuacji”

Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że są z nami, na wyjeździe i w domu, więc nas popychają w każdej sytuacji. Ciężko pracujmy również dla nich, aby zachować ich uśmiech i zatrzymać ich z nami.