Rozpoczyna się faza grupowa zmagań Złotego Pucharu CONCACAF. Ważnym elementem reprezentacji Jamajki jest Michail Antonio – doświadczony napastnik West Hamu. W minionej kampanii, był ważnym elementem układanki Davida Moyesa, doskonale realizując założenia stylu gry Szkota. Świeżo po zdobyciu pucharu Ligi Konferencji Europy, 33-letni zawodnik cieszy się z możliwości występu w dużym, międzynarodowym turnieju. 

Dwukrotni wicemistrzowie swoich kontynentalnych rozgrywek – „The Reggae Boyz” do gry podchodzą z nadzieją na dobry rezultat w USA i Kanadzie. Jamajka trafiła do grupy A wraz z USA, Trynidadem i Tobago oraz Saint Kitts and Nevis. Kampania rozpocznie się w sobotni wieczór, starciem z gospodarzami w Chicago. Strzelec trzech goli w siedmiu spotkaniach – Antonio podkreśla, że nie może doczekać się rozpoczęcia zmagań.

Jestem z reprezentacją Jamajki na Złotym Pucharze i mam nadzieję, że zdobędę kolejny tytuł

Michail Antonio

 

To było niesamowite uczucie świętować Ligę Konferencji Europy z flagą Jamajki„, powiedział No9. „Wszyscy tam celebrowali podkreślając swój kraj, więc ja zdecydowanie świętowałem swój – i wyspę, na której dorastała moja mama i miejsce, gdzie zawsze mnie zabierała, kiedy byłem mały”.

Nasze przygotowania były dobre, morale wydają się wysokie, wszyscy zdają się być pewni siebie, a treningi poszły dobrze. Jestem pozytywnie nastawiony.”

„Zdecydowanie lubię przyjeżdżać na turniej i widzieć się z chłopakami. Mamy dobrą więź, ponieważ atmosfera i koleżeństwo są zawsze obecne. Podoba mi się to i będziemy lecieć dalej!”.

Takimi słowami Antonio podsumował początek zmagań o Złoty Puchar. Życzymy powodzenia naszemu napastnikowi!