Współwłaściciel Młotów David Gold w jednym ze swoich wywiadów dał do zrozumienia fanom, że Michail Antonio prawdopodobnie w nowej kampanii na stałe będzie występował na prawej stronie defensywy. 

W poprzednim sezonie sprowadzony z Nottingham Forest zawodnik z konieczności występował na prawej obronie, gdyż z urazami walczyli Carl Jenkinson, James Tomkins oraz Joey O’Brien. Zimą Slaven Bilić sprowadził do klubu nominalnego prawego obrońcę Leeds United Sama Byrama, ale młody Anglik potrzebuje czasu by stać się czołową postacią zespołu.

Wszystko wskazuje na to, że w tym okienku transferowym West Ham nie pozyska nowego prawego defensora i o miejsce w składzie Młotów na tej pozycji będą rywalizować Michail Antonio i Sam Byram.

 – Antonio zawsze stwarza zagrożenie pod bramką i jest w stanie w każdej chwili zdobyć zwycięskiego gola. Slaven powiedział mi, że on jest jednym z najlepszych prawych obrońców w kraju, gdyż daje drużynie wiele w ataku. Nie ma zbyt wielu bocznych obrońców Premier League, którzy potrafią strzelać gole. Michail jest do tego zdolny i to czyni go wyjątkowym piłkarzem. – powiedział Gold.

 – Jestem pewien, że wiele klubów chciałoby mieć takiego zawodnika w składzie. Pamiętam kiedy rozmawiałem z nim i mówiłem, że jego czas jeszcze nadejdzie. Jego gol z Tottenhamem sprawił, że fani będą o nim pamiętać już zawsze! Wszyscy pamiętamy jego cieszynkę. Mamy nadzieję, że zobaczymy więcej tego typu radości w nowym sezonie, niezależnie od tego czy będzie grał jako skrzydłowy czy jako prawy obrońca. – zakończył

26-latek kilka dni temu przedłużył swój kontrakt z West Hamem do 2020 roku.