Michail Antonio nie pojawił się w składzie West Hamu w meczu Pucharu Carabao z Tottenhamem – potwierdzono, że zawodnik przebywa w izolacji po pozytywnym teście na Covid-19.

Mecz Młotów w Premier League w zeszłą sobotę został przełożony na prośbę Norwich z powodu wielu przypadków Covid w ich składzie. Menedżer West Hamu potwierdził dziś, że Antonio opuściłby spotkanie z Norwich po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa w zeszłym tygodniu.

Michail Antonio uzyskał pozytywny wynik około tydzień temu, więc zbliżamy się do jego powrotu na boisko – powiedział Moyes przed meczem z Tottenhamem.

Nie wiadomo, czy Antonio będzie mógł wrócić do gry przeciwko Southampton w drugi dzień świąt – prawdopodobnie będzie to zależało od tego, czy w ciągu najbliższych kilku dni otrzyma negatywny test.

Młotom do tej pory udało się uniknąć wirusa na większą skalę. Zaoferowano graczom dawkę przypominającą szczepionki, którą mogli przyjąć w ośrodku treningowym po przełożeniu ich weekendowego meczu z Norwich City.

Premier League w tym tygodniu potwierdziła, że drużyny ​​będą kontynuować świąteczny terminarz spotkań pomimo chaosu, jaki wywołało w piłce nożnej rozprzestrzenianie się wariantu Omicron. W weekend sześć meczów Premier League zostało odwołanych.