W ubiegłym tygodniu w mediach, ukazała się informacja, że West Ham United bardzo chce pozyskać, bramkostrzelnego napastnika FC Basel – Arthura Cabrala. W rozmowie z „Hammers News”, sprawę skomentował szwajcarski dziennikarz Andre Oechsner.

23-letni Brazylijczyk robi w tym sezonie furorę w FC Basel. W 26 oficjalnych spotkaniach w tym sezonie, zdobył aż 25 bramek i zaliczył 8 asyst. Od razu gracz został połączony z transferem do najlepszych klubów. Sporo mówi się o zainteresowaniu Barcelony, ale Oechsner ujawnia, że jeden z angielskich klubów złożył ofertę za napastnika. Szwajcarski klub ze względów ekonomicznych jest gotowy sprzedać swoją gwiazdę za 20 milionów euro.

– Klub z Premier League złożył ofertę za Cabrala, w wysokości 20 milionów euro. Moje źródła mówią, że to prawdopodobnie West Ham United. Cabral nigdy nie skomentował do jakiej drużyny chciałby trafić. Oczywiście, jeśli rzeczywiście będzie chciała go Barcelona to z pewnością będzie miała pierwszeństwo i gracz nie będzie w stanie odrzucić ich propozycji. Który zawodnik grający obecnie w Szwajcarii, odrzuciłby ofertę z Barcelony? – mówi Oechsner.

Szwajcarski dziennikarz opowiedział szczegółowo o charakterystyce Arthura Cabrala. Wydaje się, że Brazylijczyk jest idealnie skrojony pod wymagania Davida Moyesa na pozycji numer dziewięć.

– Jest bardzo silny i potrafi dobrze grać zarówno prawą jak i lewą nogą. Jest bardzo dobry w powietrzu i jest typową dziewiątką, która potrafi utrzymać piłkę. Ma też bardzo dobre wykończenie. Cabral choć nie jest najszybszym graczem, to ma świetny zmysł do strzelania goli – dodaje Oechsner.

West Ham dwa lata temu pozyskał z FC Basel innego napastnika, który okazał się pomyłką transferową i szybko opuścił London Stadium. Mowa tutaj o Albianie Ajetim, ale jak przekonuje Oechsner, Cabral jest dużo lepszym napastnikiem niż Szwajcar.

– Moim zdaniem to nie jest kolejny Albian Ajeti. To jest znacznie lepszy napastnik – zakończył szwajcarski dziennikarz.

Zimowe okienko transferowe otwiera się 1 stycznia i oczekuje się, że West Ham będzie bardzo aktywnym graczem na rynku. Klub zamierza pozyskać środkowego napastnika i środkowego obrońcę, ale sporo się też mówi o zainteresowaniu Jessem Lingardem oraz nowym lewym defensorze.