34-letni obrońca ma ostatni rok swojego kontraktu i są duże szanse, że nie zostanie mu zaproponowana nowa umowa. Angelo Ogbonna był wspaniały przez cały swój pobyt w Londynie i wciąż pokazuje, dlaczego jest tak cennym zawodnikiem. 

Odkąd dołączył do Młotów w 2015 roku, rozegrał ponad 215 meczów we wszystkich rozgrywkach. W zeszłym sezonie było ich tylko 11, ponieważ jego rok został zakłócony przez kontuzję więzadła krzyżowego. Powrót do zdrowia zajął mu trochę czasu, ale stopniowo już wraca do swojej dawnej formy.

Do tej pory rozegrał 14 meczów w sezonie 2022/2023, w tym cztery w Premier League. Pod nieobecność Kurta Zoumy współpracował z Nayefem Aguerdem i wyglądał na najwyższej klasy zawodnika.

Ogbonna przeciwstawił się swojemu wiekowi?

Nie trzeba dodawać, że jego obecność z tyłu i solidna gra odegrały dużą rolę w walce o utrzymanie West Hamu. Wydaje się, że klub powinien myśleć przyszłościowo i pozwolić Ogbonnie odejść latem przyszłego roku, ale biorąc pod uwagę formę… może jednak Moyes powinien utrzymać współpracę jego i Aguerda? Para doskonale się uzupełnia i wydaje się, że to porozumienie może długo trwać.

Roshane Thomas z The Athletic docenił Angelo Ogbonnę za jego występy w ostatnich tygodniach

Na Twitterze po zremisowanym meczu West Hamu z Newcastle United, dziennikarz zarezerwował specjalne wyróżnienie dla Ogbonny za jego ostatnie gry w barwach Młotów. Thomas napisał: Specjalna wzmianka dla Ogbonny. W ostatnich tygodniach zniknął z radaru, ale powoli wraca do swojej najlepszej formy.