Dwa zwycięstwa i osiem goli z dwóch pierwszych meczów w sezonie 2021/22 zapewniło drużynie Davida Moyesa pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwszy raz odkąd gram w West Hamie jesteśmy na szczycie tabeli –  jest świetnie! – powiedział Angelo Ogbonna. To była fantastyczna noc. To nasz pierwszy mecz po przerwie przed naszymi fanami, więc to samo w  sobie było wspaniałe – daliśmy im to co najważniejsze.

Musieliśmy trochę rzeczy zmienić i myślę, że to dobrze. Cieszymy się chwilą, ale też  twardo stąpamy po ziemi. Oczywiście chcemy zdobyć jak najwięcej punktów. Jestem tu od wielu lat i widziałem, jak wiele się zmienia, a moje relacje ze wszystkimi są jak w rodzinie…

Kiedy jesteś w rodzinie, masz dobre i złe chwile, ale musisz się z nimi trzymać i się nie poddawać – dodał Ogbonna. W każdym procesie są negatywy i pozytywy, ale dla nas niezwykle ważne jest to, że wszyscy nasi fani są z nas bardzo dumni.

Podczas gdy strzelcy mogą trafiać na nagłówki gazet, środkowy obrońca mówi, że w tym składzie jest zbiorowa odpowiedzialność, co oznacza, że ​​każdy zawodnik stara się dać z siebie wszystko – defensywnie i ofensywnie – aby zapewnić trzy punkty dla swojej drużyny.

Daliśmy wszystko, co było w naszej mocy

Chciałbym grać z wieloma liderami i myślę, że w naszym zespole mamy ich wielu, a nie tylko jednego. Kiedy mówimy o defensywie, nie chodzi tylko o obrońców, ale o całą drużynę, a kiedy atakujemy, to też całą drużyną.

Szybkość jaką mieliśmy w poniedziałek z Saidem, Mikey’em, Jarrodem i Pablo, wykonała fantastyczną robotę i tego właśnie chcemy. Tak chcemy grać zawsze – podsumował Ogbonna.

West Ham będzie starał się odnieść trzecie zwycięstwo gdy Crystal Palace odwiedzi London Stadium. Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 sierpnia o godzinie 15:00 BST.