West Ham United  potwierdził, że Angelo Ogbonna podpisał nowy, roczny kontrakt. Popularny włoski obrońca – drugi najdłużej grający zawodnik w klubie za Aaronem Cresswellem – poprzednią umowę miał do końca czerwca.

Środkowy obrońca, który pierwszy swój kontrakt z Londyńczykami podpisał latem 2015 roku, przechodząc z Juventusu, od razu stał się ulubieńcem fanów. Ogbonna wystąpił w barwach klubu po raz 232 (w finale Ligi Konferencji) i nie może się doczekać rozpoczęcia swojego dziewiątego sezonu w bordowo-niebieskiej koszulce.

Naprawdę dobrze jest pozostać w West Hamie. Jestem bardzo zadowolony z tego, co osiągnęliśmy i jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy w zeszłym sezonie. Chcę podziękować klubowi i jak zawsze mówię:  jestem tutaj, aby pomóc. Zostanę i naprawdę chcę iść dalej i dawać z siebie maksimum – powiedział Włoch.

Wszyscy powitali mnie w najlepszy sposób, kiedy dołączyłem do West Hamu w 2015 roku i sprawili, że poczułem się tutaj jak część ich rodziny. To było najważniejsze i dlatego cieszę się, że mogę tu zostać. Chcę nadal dawać z siebie na boisku wszystko co najlepsze. Nie potrafię wyrazić słowami, ile dla mnie znaczy West Ham. To jest Klub, w którym dorastałem i stałem się mężczyzną. To jest Klub, w którym widziałem dorastające moje dzieci. To jest klub, dla którego po raz pierwszy opuściłem ojczyznę i doświadczyłem życia z dala od Włoch, będąc tutaj z żoną. Ilekroć mówię o tym klubie, czuję wielkie emocje – dodał Ogbonna.
 
Oto co powiedział David Moyes: Cieszę się, że Angelo uzgodnił nowy kontrakt z klubem. Jest dla nas ważnym zawodnikiem, zarówno na boisku, jak i poza nim, a jego doświadczenie i charakter były niezwykle cenne podczas mojego pobytu tutaj. Angelo spisał się naprawdę dobrze, walcząc z poważną kontuzją w dojrzałym piłkarsko wieku. Nie możemy się doczekać ponownej współpracy z nim w przyszłym sezonie.