Angelo Ogbonna może ponownie stać się kluczową postacią w naszej obronie, gdy w ten weekend zmierzymy się z piątymi w tabeli mieszkańcami północnego Londynu.

Nayef Aguerd i Kurt Zouma są kontuzjowani i wygląda na to, że opuszczą ten mecz, a Oggy może być naszym jedynym regularnym środkowym obrońcą, który pozostaje w pełni sprawny. W wieku 35 lat był w świetnej formie w ostatnich meczach i żadne pochwały nie są wystarczająco wysokie dla człowieka, który bez narzekania przeżywał wzloty i upadki podczas swojej kariery w West Hamie United.

Angelo Ogbonna planuje wygrać niedzielne starcie Premier League z Tottenhamem

Włoch ma doskonałe indywidualne wyniki przeciwko Spurs, zdobywając pamiętnego zwycięskiego gola w wygranym 3:2 Carabao Cup w październiku 2017 r., a także zapisał na swoim koncie trafienie przeciwko Tottenhamowi na londyńskim stadionie w 2019 r.

W przerwie przegrywaliśmy 0:2, a gra była bardzo spokojna. Nie wiedzieliśmy, co robić – powiedział Ogbonna. Wróciliśmy i strzeliłem ostatniego gola, zwycięskiego – niewiarygodne. To był naprawdę dobry moment dla mnie i dla klubu. Każdy mecz, który gramy przeciwko Spurs, jest wielki dla nas i dla fanów. Mamy niesamowitą presję, bo wiemy, jakie to ważne. Jesteśmy bardzo skoncentrowani na niedzielnym meczu.

Od teraz każdy mecz jest ważny, nie tylko te z wielkimi klubami. Kiedy dobrze sobie radzisz, czasami masz pecha, ale przez większość czasu osiągasz wyniki. Chcemy zdobyć więcej niż jeden punkt, ale pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić w niedzielę, to dać dobry występ. Dążymy do zdobycia więcej niż jednego punktu.

Biorąc pod uwagę różne raporty dotyczące kondycji Zoumy, Aguerda i Cresswella przed meczem, może to być kolejna okazja, gdzie będziemy potrzebować naszego najbardziej doświadczonego gracza, aby zapewnić dobry wynik w meczu z Tottenhamem.