Felipe Anderson w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu wyznał, że ciepłe przyjęcie w Londynie przez Chicharito pomogło mu zostać jedną z gwiazd tego sezonu Premier League.

Brazylijczyk mówił słabo po angielsku i nie miał doświadczenia w grze z taką wysoką intensywnością. Jednak pomoc Meksykanina okazał się niezbędna. Duet piłkarzy porozumiewał się po portugalsku i hiszpańsku.

Rezultaty pomocy Hernandeza widoczne są gołym okiem, ponieważ zarówno Anderson jak i Chicharito w tym sezonie grają dobrze i w ostatnich tygodniach wyróżniają się jakością i skutecznością.

Odkąd tutaj przybyłem Chicharito bardzo dobrze mnie traktował. Zaufał mi na boisku i dał do zrozumienia, że mogę na niego liczyć. Mamy bardzo dobre relacje i to jest ważne. Mamy także bardzo dobry kontakt poza boiskiem.

Forma Brazylijczyka została doceniona przez Premier League i utalentowany skrzydłowy został nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza w listopadzie. 25-latek ma nadzieję, że jego dobre występy zaowocują powołaniem do reprezentacji Canarinhos.

W tej chwili skupiam się tylko na klubie. Oczywiście jeden z moich celów to gra w reprezentacji, ale muszę być w najlepszej formie kiedy zostanę zauważony. Wiem, że mam talent, ale muszę się skupić na grze dla West Hamu i grać tutaj dobrze. Muszę dawać z siebie wszystko i marzyć – przekonuje najlepszy strzelec Młotów w tym sezonie.

West Ham United przygotowuje się do najbliższego sobotniego meczu ligowego z Watfordem i Brazylijczyk ma nadzieję na kolejną wygraną.

Wiemy, że mieliśmy trudny początek. Nie graliśmy tak jak się spodziewaliśmy, ale pracowaliśmy dalej i ciągle szlifowaliśmy naszą grę. Teraz wszystko się odwróciło i chcemy zakończyć sezon jak najwyżej. Podchodzimy do każdego meczu i staramy się pokazać naszą jakość i chcemy utrzymać naszą dobrą passę. 

– Osobiście było mi bardzo ciężko na początku, ale moi koledzy z drużyny pomogli mi na boisku, udało się odwrócić naszą grę i teraz cieszę się, że mogę pomagać drużynie osiągać dobre wyniki i utrzymywać bieg dobrych wyników – zakończył Felipe