Rok 2018 był West Hamu pełen wzlotów i upadków. Były niezapomniane zwycięstwa, bolesne porażki i fantastyczne gole.

Statystycznie jednak ten rok był dobry dla West Hamu.

Ogólnie rzecz biorąc The Irons rozegrali we wszystkich rozgrywkach 44 spotkania. Wygrali 17 z nich, dziesięć zremisowali i także 17 przegrali. Łącznie piłkarze strzelili 66 gole i stracili…66!

W Premier League Młoty zgromadziły 51 punktów w 38 meczach (14 zwycięstw, 9 remisów, 15 porażek). Bilans bramkowy 53:60.

Indywidualnie: Marko Arnautović zdobył 11 goli i był najlepszym strzelcem WHU, po osiem trafień zaliczyli Chicharito i Felipe Anderson. Arnie miał także najwięcej asyst (8), tuż przed Robertem Snodgrassem (7).

19 różnych piłkarzy strzeliło 65 z 66 bramek, pozostały jeden gol to samobójcze trafienie Victora Lindelofa z Manchesteru United.

W 2018 roku bramki Młotów strzegło trzech bramkarzy. Adrian, Joe Hart i Łukasz Fabiański zaliczyli w sumie 10 czystych kont.

The Irons w minionym roku prowadziło dwóch menedżerów: David Moyes i Manuel Pellegrini. Łącznie dali zagrać 40 piłkarzom.

Najwięcej spotkań rozegrał Declan Rice – 38. Kolejni to Pablo Zabaleta (35), Mark Noble (34), Javier Hernandez i Marko Arnautović (po 31).

Chicharito najcześciej wchodził z ławki ze wszystkich piłkarzy – 15 razy.

Najwięcej minut rozegrał Pablo Zabaleta 3028. 104 minuty mniej rozegrał Declan Rice (2924).

W klubie w 2018 roku zadebiutowało 17 piłkarzy. 7 stycznia zaczął Toni Martinez w meczu z Shrewsbury Town, a zakończył Xande Silva w ostatnim spotkaniu z Burnley.

W 44 meczach West Hamu wzięło udział 1 958 654 widzów. Średnio 44 515 na mecz.