West Ham United jest jednym z angielskich klubów, które monitorują poczynania napastnika Hamburgera SV Bobby’ego Wooda. Chęć na zakontraktowanie reprezentanta Stanów Zjednoczonych mają również Southampton, Everton, Liverpool, Stoke City i Leicester City.

Skauci West Hamu w ostatnich tygodniach oglądali na żywo poczynania 24-latka i przekazali Slavenowi Biliciowi pozytywne informacje. Wood w tym sezonie jest w dobrej formie i jest wyróżniającą się postacią klubu z portowego miasta. W 24 spotkaniach zawodnik zdobył dziewięć goli.

Utalentowany snajper, który może grać również na pozycji numer 10 ma w swoim kontrakcie klauzulę odejścia z Hamburga w przypadku spadku zespołu z Bundesligi za nieco ponad 10 milionów funtów. Obecnie HSV zajmuje 16 miejsce w tabeli.

Bobby Wood przebywa w Niemczech od wielu lat i podczas swojej kariery bronił barw takich klubów jak: Union Berlin, TSV 1860 Monachium i Erzgebirge Aue. W dorosłej reprezentacji USA do tej pory rozegrał 25 spotkań, strzelając siedem goli.