Wszystko wskazuje na to, że uraz jakiego doznał Aaron Cresswell w sparingu z Karlsruher SC nie jest poważny i zawodnik będzie gotowy do gry w czwartkowym meczu eliminacji Ligi Europy z NK Domżale. – podaje portal claretandhugh.info. Jednak inne źródła podają, że uraz może być naprawdę poważny.

Defensor Młotów podczas meczu kontrolnego został bardzo brutalnie sfaulowany przez jednego z niemieckich piłkarzy i w 85 minucie gry musiał opuścić murawę.

Kontuzja Cressy’ego jest bolesna, ale na szczęście po pierwszych badaniach wyszło, że zawodnik nie ma żadnych poważnych uszkodzeń w nodze. W takim stanie rzeczy 26-latek powinien wystąpić w czwartek w Lubljanie.

Jednak lekarze Młotów będą baczie monitorować nogę Cresswella w ciągu najbliższych dni i wtedy podejmą decyzję czy gracz zagra w pierwszym meczu West Hamu w Lidze Europy w sezonie 2016/17.

Według innych nieoficjalnych doniesień uraz Aarona może być jednak poważniejszy niż pierwotnie przypuszczano. Cresswell może pauzować nawet od czterech tygodni do sześciu miesięcy. Prawdopodobnie w poniedziałek zawodnik przejdzie w Londynie szczegółowe badania.

Gdy tylko dowiemy się oficjalnych wiadomości na temat urazu naszego obrońcy to od razu poinformujemy o tym na whufc.pl