Albian Ajeti powinien dziś dostać szansę gry w od pierwszej minuty w spotkaniu z Oxford United. Szwajcar chce spłacić zaufanie, które pokłada w nim menedżer Młotów Manuel Pellegrini. 

22-latek dotychczas wystąpił tylko w jednym meczu w koszulce WHU, przeciwko Newport County w Pucharze Ligi. Utalentowany napastnik jak dotąd nie dostał szansy w Premier League, co spowodowane głównie jest dobrą formą zespołu i podstawowego napastnika Sebastiena Hallera.

– Czuję to, że menedżer bardzo mi ufa i ja również mu ufam. On wie, że zrobię wszystko, aby dostawać jak najwięcej minut na boisku. Menedżer zna moje umiejętności, a ja mam dużo pewności siebie i wierzę, że mogę sprostać każdemu wyzwaniu. Ważne jest to, żebym wykonywał cały czas swoją pracę najlepiej jak potrafię. Mam nadzieję, że wkrótce otworzą się przede mną nowe możliwości. Jestem gotowy, a menedżer wie, że może na mnie postawić w każdym meczu. Czekam na każdy mecz, nieważne czy to mecz pucharowy czy Premier League – powiedział reprezentant Szwajcarii.

Ajeti przyznał także, że bardzo cieszy się z możliwości współpracy z tak dobrym i doświadczonym napastnikiem jak Sebastien Haller.

– Mamy bardzo dobre relacje, ponieważ jest osobą z którą mogę porozmawiać po francusku, a to ułatwia nam kontakt. Praca z nim jest fajna. Jesteśmy dwoma napastnikami i czasami trener może grać dwoma napastnikami – zakończył.