Adrian: Zależy nam na dobrej serii w pucharze

Bramkarz Młotów Adrian San Miguel chciałby, aby sobotnie zwycięstwo nad Birmingham City było prognozą dobrej dyspozycji podczas rywalizacji w Emirates FA Cup. 

Hiszpan w czwartek obchodził swoje 32. urodziny, które uczcił kilka dni później zachowując czyste konto w starciu pucharowym przeciwko popularnym The Seagulls. Adrian chciałby odgrywać ważną rolę w zespole West Hamu, dlatego trzyma kciuki za pozytywne rezultaty w FA Cup.

– Cieszę się z występu drużyny i osiągniętego rezultatu, gdyż przeszliśmy dalej, ale raduje mnie też powrót do bramki. 

– Oczywiście cieszę się z czystego konta. Za każdym razem gdy Ci się to udaje, to znak, że dobrze wykonałeś swoją pracę w defensywie. 

– Poszło nam dobrze, przeciwnicy mieli swoje szanse, jednak pod koniec meczu postawiliśmy kropkę nad i. 

– Chciałbym grać najwięcej, jak to możliwe, więc jeśli będziemy przechodzić dalej, zyskam więcej minut na boisku. 

– Zobaczymy, jak to będzie. Zależy nam na dobrej serii w pucharze, ponieważ to równie ważny front. Liga jest ważniejsza, ale Puchar też jest dla nas istotny. 

Adrian pochwalił także sposób, w jaki udało się Młotom osiągnąć zwycięstwo. Jego uwadze nie umknęły też dobre występy wychowanków akademii.

– Spodziewaliśmy się, że mecz będzie trudny. Ekipy z Championship grają zdecydowanie inaczej – opierają się na wysokiej intensywności i wywieraniu presji. 

– Naszym planem było utrzymywanie się przy piłce, przez co mogliśmy tworzyć sobie akcje bramkowe. 

– Naciskali na nas do samego końca, gdyż tak jak my, chcieli przejść dalej, ale wykonaliśmy swoje zadanie w obronie. Z dobrej strony pokazali się też młodzi zawodnicy, tacy jak Xande, Grady i Declan.