West Ham United ma w planach pozyskanie dwóch napastników w trakcie letniego okienka transferowego. Najpoważniej łączony z klubem jest Tammy Abraham, ale w ostatnich dniach w mediach mocno przewija się nazwisko Adama Hložka. 

Młody czeski napastnik kilka tygodni temu wrócił do gry po kontuzji stopy i jest w wybitnej formie. W tym sezonie zdobył już 11 goli i zaliczył osiem asyst w 17 występach czeskiej Fortuna Ligi. Jak donosi Foot MercatoWest Ham jest przekonany o tym, że uda im się latem zakontraktować 18-letniego napastnika. Klub miałby zapłacić Sparcie Praga za dwukrotnego reprezentanta Czech około 20 milionów funtów. Również niezwykle popularny The Athletic potwierdza doniesienia o zainteresowaniu Młotów, młodym napastnikiem.

W pozyskaniu Hložka miałby pomóc Tomáš Souček. Obaj piłkarze mają tego samego agenta i ponoć pomocnik WHU polecił klubowi młodego napastnika – podobnie jak miało to miejsce z Vladimirem Coufalem. 

Obecnie West Ham stara się zrealizować dwa transfery – wypożyczyć Tammy’ego Abrahama z Chelsea i wykupić Adama Hložka ze Sparty Praga. Więcej o utalentowanym czeskim napastniku pisaliśmy TUTAJ.