David Moyes nie mógł powstrzymać radości po tym, jak jego drużyna zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale Ligi Europejskiej UEFA po niezapomnianym meczu i zwycięstwie w dogrywce nad Sewillą.

Jestem bardzo zadowolony i dumny z tego, jak zagrali zawodnicy

Jestem naprawdę zadowolony – w ostatnich minutach strzeliliśmy gola, ale na to zasłużyliśmy. Zasługiwaliśmy w zasadzie przez cały czas, trzymaliśmy się ich i ani przez chwilę tak naprawdę nie odpuszczaliśmy. Utrzymywaliśmy presję na tyle, na ile mogliśmy, ale nie możemy zapominać, że Sewilla zajmuje drugie miejsce w La Liga. Atletico Madryt pokonał Manchester United, Villarreal pokonał Juventus, więc nie lekceważmy jakości hiszpańskich drużyn, zwłaszcza Sewilli, która nieustannie wygrywa te rozgrywki i jest naprawdę trudna do gry.

Pierwsze 20 minut było tak dobre…

Mick miał naprawdę duże szanse. Apelowałem o lepszą jakość. Musieliśmy sobie powiedzieć: „Spójrz, jesteśmy w naprawdę dobrej sytuacji, możemy spróbować iść dalej i coś osiągnąć”. Byliśmy już bardzo blisko wygrania meczu w normalnym czasie.

Powiedziałem w przerwie: „Myślę, że mamy tych chłopaków”

Wiedziałem, że dadzą nam szansę. Chodziło tylko o to, czy gdy nadarzy się okazja, wykorzystamy to. Tak więc wspaniale, że Yarmo trafił zwycięską bramkę.

Yarmo podchodził do gry z wielką godnością

To musi być dla niego niesamowicie trudne i miejmy nadzieję, że po raz kolejny świat zobaczył ukraińskiego piłkarza dobrze sobie radzącego w Europie. Mam nadzieję, że do wszystkich dociera wiadomość, że nie chcemy wojny i chcemy, aby Rosja się zatrzymała.

Wspaniała atmosfera tego wieczoru

Ogromne podziękowania dla wszystkich kibiców. Był mały okres, w którym straciliśmy trochę kontroli po 70-75 minutach, kiedy po prostu trochę zabrakło nam energii. Potrzebowaliśmy wtedy kibiców, aby naprawdę stanęli za zespołem. Doszliśmy do 90 minut i pomyślałem, że tak naprawdę wyglądamy na silniejszy zespół i mamy większe szanse na zdobycie gola.

Do finału czekają nas cztery mecze, ale mamy dobrą drużynę – natychmiast powiem graczom, że wszyscy muszą unikać kontuzji i trzymać się w świetnym stanie, ponieważ mamy mały skład. Bardzo potrzebujemy powrotu Jarroda, potrzebujemy zdrowych i zmobilizowanych chłopców na nasze wielkie mecze.