Do wielkiej niespodzianki doszło w pierwszym spotkaniu grupy E w Pucharze Narodów Afryki. Faworyzowana Algieria tylko zremisowała ze Sierra Leone 0:0. Piłkarz Młotów, Said Benrahma pojawił się na placu gry dopiero w końcówce meczu.

Lisy Pustyni przez większość tego spotkania byli stroną przeważającą, ale nie potrafili pokonać bardzo dobrze dysponowanego Mohameda Kamary. Benrahma dostał szansę od selekcjonera dopiero w 84. minucie. Po wejściu na murawę był bardzo aktywny. Już po dwóch minutach miał świetną sytuację do zdobycia bramki, ale skiksował i piłka przeleciała tuż obok bramki. W doliczonym czasie gry spróbował drugi raz, ale został zablokowany przez jednego z obrońców.

Przez ponad godzinę na boisku przebywał były zawodnik West Hamu – Sofiane Feghouli.

W kolejnym meczu Algieria zagra, w niedzielę 16 stycznia, o 20:00 czasu polskiego, z Gwineą Równikową. Transmisja w Viaplay.

Algieria – Sierra Leone 0:0

Skład Algierii: M’Bolhi – Atal, Mandi, Bedrane (Benlamri 46′), Bensebaini – Mahrez, Belkebla (Benrahma 84′), Belaili, Brahimi (Bendebka 65′) – Feghouli (Boulaya 64′), Slimani (Bounedjah 65′).