Młotom ostatniego dnia stycznia udało się zakontraktować napastnika Preston – Jordana Hugilla. Nowy zawodnik będzie od teraz występował w bordowej koszulce z numerem 12.

1. Jordan musiał sporo się napracować, by znaleźć się w miejscu, w którym obecnie jest. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w zupełnie anonimowych ligach i klubach. Grywał na przykład w takich drużynach, jak: Seaham Red Star, Consett czy Whitby Town.

2. Już jako piłkarz w Marsake United, nieopodal jego rodzinnego Middlesbrough, znalazł dodatkowe zatrudnienie jako barman w tamtejszym Dickens Inn.

3. Spędził rok w Hiszpanii, a dokładniej pod okiem trenerów w Glenn Hoddle Academy. Szkółka stawia na rozwój i pomoc młodym zawodnikom, którzy z jakiegoś powodu porzucili profesjonalny futbol. Glenn Hoddle wypuściło w świat kilku naprawdę dobrych graczy, jak na przykład: piłkarz Swansea Sam Clucas, reprezentant Szkocji Ikechi Anya oraz obecnie Hugill.

4. W wieku 21 lat wrócił do profesjonalnej gry. Pierwszą bramkę zdobył 16 listopada 2013 roku w barwach Port Vale przeciwko Shrewsbury Town.

5. W 2014 roku odebrał nagrodę dla najlepszego młodego zawodnika w Port Vale i w tym samym roku latem przeniósł się do Preston North End.

6. Świetnie rozpoczął swoją przygodę z The Lilywhites, strzelając dwa gole w pięciu meczach (w tym jedną w Pucharze Ligi przeciwko Middlesbrough). Następnie doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry aż do lutego.

7. Po powrocie do zdrowia został wypożyczony do Tranmere Rovers i Hartlepool United. Dla tego drugiego klubu strzelił kluczową bramkę na wagę utrzymania się w lidze i tym samym zachowania statusu w pełni profesjonalnego klubu w Football League.

8. Sezon 2016/17 zakończył jako najlepszy strzelec Preston. Zebrał 13 ligowych trafień, które pomogły jego drużynie zająć miejsce w środku tabeli Championship.

9. Jordan kontynuuje regularne zdobywanie bramek. Przed przenosinami do Młotów dziesięciokrotnie pokonywał bramkarza rywali.