West Ham United w piątek pozyskał pierwszego piłkarza przed rozpoczęciem sezonu 2019/20. Jest nim doświadczony bramkarz z Hiszpanii Roberto. Zachęcamy do zapoznania się z 9 rzeczami, których mogliście nie wiedzieć o nowym graczu Młotów. 

  1. Jest Muzykiem! – Roberto jest zapalonym perkusistą i uczy się gry na fortepianie.
  2. Doskonale zna Arthura Masuaku. – Roberto rozegrał 67 meczów (tylko 15 porażek) z Arthurem Masuaku w barwach Olympiakosu Pireus w latach 2014-16. Duet zdobył dwa tytuły Mistrza Grecji i Puchar Grecji.
  3. Jest weteranem Europy. – Roberto rozegrał 39 meczów w Europejskich Pucharach w trzech różnych klubach: Atletico Madryt, Benfica i Olympiakos Pireus. 27-krotnie wystąpił w Lidze Mistrzów i 12 razy w Lidze Europy.
  4. Rozpoczynam karierę jako napastnik. – Podobnie jak wielu bramkarzy Roberto rozpoczynał swoją karierę jako napastnik, po czym stopniowo schodził bliżej bramki, aż ostatecznie założył bramkarskie rękawice.
  5. Wygrywał z najlepszymi angielskimi klubami. – Roberto pomógł Olympiakosowi wyeliminować Manchester United w 1/8 Ligi Mistrzów w lutym 2014 roku i wygrał z Arsenalem w fazie grupowej w 2015 roku. W Champions League wygrywał z takimi zespołami jak: Juventus, Lyon, Benfica czy Atletico Madryt.
  6. Swoją karierę rozpoczął w Madrycie. – Hiszpan, którego pełne imię i nazwisko brzmi Roberto Jimenez Gago urodził się i wychował w Madrycie. Karierę rozpoczął w wieku 15 lat w Atletico.
  7. Jako dzieciak uwielbiał dwóch bramkarzy. – Roberto za swoich idoli bramkarskich uznaje Ikera Casillasa i Gianluigiego Buffona.
  8. Jest lingwistą! – Roberto potrafi płynnie mówić w czterech językach – po hiszpańsku, portugalsku, angielsku i grecku.
  9. Jest dobrym przyjacielem wielu gwiazd futbolu. – Najlepszymi przyjaciółmi Roberto z piłkarskich boisk są David Luiz i Fernando Torres.