Zapraszamy do zapoznania się z siedmioma ciekawostkami na temat najnowszego zawodnika West Ham United Seada Hakšabanovicia. 

1.Sead urodził się w szwedzkiej wiosce Hyltebruk, a do akademii Halmstad trafił w wieku sześciu lat.

2.Hakšabanović zadebiutował w pierwszym zespole Halmstad BK w kwietniu 2015 roku przeciwko IFK Norkopping. Piłkarz miał wtedy 15 lat i 11 miesięcy.

3.W 2015 roku Czarnogórzec był na testach w Manchesterze United i trenował z takimi zawodnikami jak Marcus Rashford czy Timothy Fosu-Mensah.

4.Młody skrzydłowy po spadku Halmstad BK z Allsvenskan do Superettan stał się kluczową postacią zespołu i miał wielki wpływ w powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w 2016 roku. W 30 spotkaniach zdobył osiem goli i zaliczył siedem asyst.

5.Hakšabanović w 18 meczach poprzedniego sezonu Allsvenskan był faulowany aż 48 razy. To trzeci wynik w lidze.

6.18-latek oddał też 50 strzałów. Tylko trzech graczy miało lepszy bilans, pomimo faktu, że jego drużyna wygrała tylko dwa z 18 meczy ligowych.

7.Piłkarz występował w młodzieżowej reprezentacji Szwecji w kategoriach wiekowych od U15 do U19. W tym roku wybrał jednak grę dla kraju pochodzenia ojca – Czarnogóry i zadebiutował w dorosłej reprezentacji w meczu eliminacji do MŚ z Armenią.