West Ham United i pozostałe klubu Premier League oficjalnie poproszą swoich zawodników o zgodę na obniżenie dotychczasowych pensji o 30%.

Zgodnie z informacjami płynącymi ze „Sky Sports”, zespoły występujące na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii zaproponują powyższą obniżkę na czas trzech miesięcy, w związku z pandemią koronawirusa i wszelkimi stratami finansowymi.

Sezon Premier League ma zostać wznowiony dopiero w momencie, gdy po prostu będzie to bezpieczne, dlatego podawanie jakiejkolwiek daty mija się z celem.

Wiceprezes klubu ze wschodniego Londynu, Karren Brady uważa, że kluby w Anglii stoją w obliczu finansowego kryzysu, jeżeli piłkarze nie zgodzą się na obniżkę swoich płac. Kapitan West Ham, Mark Noble sam bardzo optymistycznie podchodzi do tej inicjatywy i nalega na podjęcie takiej samej decyzji przez innych piłkarzy.

Młoty na wydatki związane z opłatami dla swoich graczy wydają około 60 milionów funtów w skali roku, dlatego dzięki tej obniżce klub może zaoszczędzić mniej więcej 4,5 miliona funtów.