Nie wiesz nic o nowym nabytku Młotów Jose Fonte? Nic nie szkodzi! Zapraszamy do zapoznania się z 10 faktami z życia Portugalskiego obrońcy.

  1. Fonte grał w trzech klasach rozgrywkowych zarówno w Anglii jak i Portugalii.
  2. Portugalczyk wygrał Football League Trophy w 2010 roku w barwach Southampton razem z Michailem Antonio.
  3. W sezonie 2010/11 Jose znalazł się w jedenastce roku wraz Adamem Lallaną, Alexem Oxlade-Chamberlainem i obecnym napastnikiem Red Bull New York Bradleyem Wright-Phillipsem.
  4. Młodszy brat gracza, Rui jest skrzydłowym i jako młody chłopak spędził trzy lata w akademii Arsenalu. Obecnie gra w Sportingu Braga.
  5. Fonte w reprezentacji Portugalii zadebiutował 18 listopada 2014 roku w wygranym 1:0 meczu towarzyskim z Argentyną na Old Trafford, prawie 9 lat po ostatnim występie w młodzieżowej reprezentacji.
  6. 33-latek rozegrał do tej pory 154 mecze w Premier League, wszystkie w barwach Southampton. Wygrał 59 meczów i przegrał 56. 51 razy jego zespół zachowywał czyste konto. Strzelił siedem bramek i miał trzy asysty.
  7. W poprzednim sezonie Fonte wybijał piłkę z własnego pola karnego 224 razy. To ósmy najlepszy wynik w historii Premier League.
  8. Fonte zagrał w czterech meczach pucharowych podczas EURO 2016. Jego zespół stracił wtedy tylko jednego gola w 450 minut. Drużyna Santosa pokonała wówczas Chorwację, Polskę, Walię i Francję.
  9. Nowy nabytek Młotow po EURO 2016 został uhonorowany Orderem Zasługi za pomoc krajowi w zdobyciu pierwszego Mistrzostwa Europy w historii.
  10. Jose Fonte jest jedynym zawodnikiem, który wygrał Football League i Mistrzostwa Europy.