West Ham United ogłosił pozyskanie skrzydłowego Besiktasu Stambuł Gokhana Töre. Dla tych co nie znają kariery zawodnik publikujemy 10 najważniejszych faktów o reprezentancie Turcji. 

gokhan tore

1.Töre urodził się w Kolonii, ale jego rodzice są Turkami. Zawodnik zdecydował się na reprezentowanie Turcji.

2.Skrzydłowy reprezentuje swój kraj od kadry U15. Obecnie ma na koncie 26 występów w dorosłej reprezentacji.

3. Po grze w juniorskich niemieckich klubach SV Adler Dellbrück i Bayer Leverkusen, Töre dołączył do występującego w Premier League zespołu Chelsea FC.

4.Turek zadebiutował w sparingu z Crystal Palace w lipcu 2010 roku, ale nigdy nie dostał szansy debiutu w oficjalnym meczu pierwszego zespołu The Blues.

5. Po powrocie do Niemiec Töre dołączył do Hamburgera SV, gdzie grał w latach 2012-2014. Następnie przeniósł się do Rosji do Rubina Kazań.

6. W sezonie 2013/14 Turek został wypożyczony do Besiktasu Stambuł, gdzie pracował ze Slavenem Biliciem.

7. W poprzednim sezonie Töre rozegrał dla Besiktasu 35 spotkań, w których zdobył sześć goli oraz zaliczył dziewięć asyst. 24-latek zdobył w tym roku Mistrzostwo Turcji z Czarnymi Orłami.

8. Łącznie dla Besiktasu skrzydłowy zdobył 19 goli oraz zaliczył 28 asyst w 111 występach.

9. Töre jest piątym zawodnikiem, który tego lata dołączył do West Hamu. Wcześniej kontrakty z klubem ze wschodniego Londynu podpisali: Antonio Martinez, Havard Nordtveit, Domingos Quina oraz Sofiane Feghouli.

10. Zawodnika na Twitterze obserwuje ponad 213 tysięcy osób. Skrzydłowego Młotów na TT możecie znaleźć tutaj: @Gokhan_Tore7 .