Yaya Toure zagra dla Młotów za funta?

Yaya Toure po ośmiu latach gry na opuszcza ekipę Obywateli. Iworyjczyk żegna się jednak z Etihad Stadium w nieprzyjemnej atmosferze. Konflikt z Pepem Guardiolą może wkrótce zaowocować transferem do West Hamu, w którym Yaya mógłby grać za… jednego funta tygodniowo.

35-latek reprezentował barwy Manchesteru City przez ostatnie osiem lat. Ostatnie dwa sezony były dla Toure to dosyć nieudane. Nie mógł on dogadać się z Pepem Guardiolą, który lekką ręką zrezygnował z usług Iworyjczyka. Podobna sytuacja miała miejsce, kiedy obaj panowie spotkali się w Barcelonie. Historia lubi się powtarzać.

Yaya Toure zamierza jednak udowodnić Guardioli, że się myli. Pomocnik w rozmowie z France Football nie szczędził słów krytyki w stosunku do katalońskiego menadżera. Wyśmiewał się z jego zachowania przy linii bocznej, oraz posądził trenera o rasizm. Oliwy do ognia dolał agent 35-latka, Dimitri Seluk – stwierdził on, że Yaya może wkrótce dołączyć do dowolnego klubu z czołówki Premier League i grać za funta tygodniowo.

Yaya Toure ma sporo ciekawych ofert z innych krajów, ale następny sezon chcemy poświęcić Guardioli, aby udowodnić jemu i fanom Manchesteru City, że Toure ma przed sobą jeszcze wiele lat gry na najwyższym poziomie. Oficjalnie deklaruję, że Yaya Toure jest gotów przejść do każdego z sześciu topowych klubów w Anglii i grać za zaledwie jednego funta tygodniowo – powiedział agent piłkarza.

Media twierdzą, że zainteresowanie pomocnikiem ma przejawiać Manuel Pellegrini. Menadżer Młotów zna się z Toure z czasów, kiedy prowadził Manchester City. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej w tamtym czasie był kluczową postacią obywateli i jednym z najlepszych zawodników w Premier League. West Ham nie zajął co prawda czołowej pozycji w lidze, jednak klub od momentu przyjścia Pellegriniego przeżywa istną rewolucję i ma ambicje na ligowy top.

Toure w sezonie 2017/18 wystąpił w 17 meczach City we wszystkich rozgrywkach. Zanotował dwie asysty w Premier League. Yaya Toure ostatnio był łączony z klubami Ligue 1, najbardziej konkretną ofertę przedstawili szefowie Olympique Marsylia. Zawodnik może jednak wybrać mniej konkurencyjną ofertę Młotów tylko po to by zdenerwować Guardiole.

Jacek Koślicki

Fotograf, bloger, od narodzin fan West Hamu.