Finał Pucharu Anglii

Wembley

Dzięki bramce strzelonej w doliczonym czasie gry przez Ronnie Boyce’a West Ham osiągnął pierwszy, znaczący sukces. Piłkarzom claret&blue udało się pokonać Preston North End po bardzo ciężkim pojedynku z Preston North End.

Ekipa z Preston, która w tamtym okresie występowała w drugiej lidze angielskiej grała bardzo ambitnie, co z pewnością zaskoczyło podopiecznych Roya Greenwooda, którzy byli uważani za faworyta w tym pojedynku.

Już po dziesięciu minutach gry na tablicy wyników widniał wynik 1-0 dla The Lilywhites. Bramkę otwierającą wynik meczu strzelił Doug Holden, przy której spory udział miał Howard Kendall – najmłodszy w historii piłkarz grający w finale FA Cup. Już dwie minuty później był remis. Gola na 1-1 strzelił John Sissons przy asyście Johnny’ego Byrne.

Chwilę później przed znakomitą szansą na zdobycie drugiego gola stanął wyżej wymieniony Byrne. Dobrą interwencją popisał się jednak golkiper Preston. Na pięć minut przed końcem to zespół z nPower Champinship wyszedł na prowadzenie dzięki bardzo dobrej główce Dawsona. Jednakże już 7 minut po wznowieniu gry po przerwie bramkę dającą remis uzyskał Geoff Hurst.

Do końca spotkania obie ekipy starały się wyjść na prowadzenie, co kosztowało ich sporo wysiłku. Aż do 90 minuty. Wtedy to miała miejsce decydująca akcja w meczu. Piłkę z boku boiska dośrodkował Brabrook, a dośrodkowanie na gola zamienił Ronnie Boyce.

West Ham po pierwszy w historii sięgnął po Puchar Anglii, a ten mecz z pewnością pozostał w pamięci wielu fanów The Hammers.

West Ham United: Standen, Bond, Burkett, Bovington, Brown, Moore, Brabrook, Boyce, Byrne, Hurst, Sissons