Młoty wznawiają treningi

Rush Green

Wraz z dniem 1. lipca zawodnikom West Hamu kończą się urlopy. Rozpocznie się czas powrotów i pierwszych treningów przed nową kampanią. W związku z trwającymi meczami reprezentacyjnymi, Manuel Pellegrini będzie musiał poczekać kilka dni dłużej, by móc dysponować pełnym składem.

Każdy zawodnik, który nie brał udziału w meczach swoich drużyn narodowych w ostatnim czasie, jest zobowiązany do zameldowania się w poniedziałek, pierwszego lipca na Rush Green, gdzie odbędą się odpowiednie pomiary i ważenie graczy. Wyjątkiem objętych jest kilku piłkarzy.

Marko Arnautović, Łukasz Fabiański i Declan Rice wrócą do treningów tydzień później, gdyż pierwsza dwójka walczyła o awans w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 2020, podczas gdy Declan Rice rozgrywał finały Ligi Narodów.

Dłuższe urlopy dostaną też Arthur Masuaku i Fabian Balbuena. Ten pierwszy wciąż gra w Pucharze Narodów Afryki w barwach Demokratycznej Republiki Konga. Boczny obrońca rozegra ostatnie spotkanie w fazie grupowej. Jego reprezentacja nie ma szans na awans, więc już niedługo czarnoskóry obrońca wróci do klubu. Fabian Balbuena odpadł ze swoim Paragwajem w Copa America i wydaje się, że wróci do treningów wraz z Masuaku.

Ostatnim zawodnikiem, który pozostaje w grze jest nasz najnowszy nabytek – Pablo Fornals. Młody Hiszpan w niedzielę zagra w finale Mistrzostw Europy U-21. Po tym dostanie dodatkowe dwa tygodnie wolnego na regenerację, dzięki czemu ominie zgrupowanie w Szwajcarii i dołączy do zespołu podczas zgrupowania w Chinach.