Raport medyczny

Na dwa tygodnie przed startem Premier League prezentujemy obecną sytuację zdrowotną Młotów.

Cheikhou Kouyate nabawił się kontuzji kolana podczas zgrupowania w Austrii. Senegalczyk przechodzi obecnie rehabilitację i pewnym jest, że w sierpniu nie zobaczymy go na boisku. Bilić zabrał głos w tej sprawie:

-Sam nie wiem, jakim cudem Cheikhou nabawił się tego urazu – to wyglądało tak niegroźnie. Straci prawdopodobnie kilka pierwszych meczów. Jego kontuzja to dla nas wielki cios, na szczęście Cheikhou nie potrzebuje operacji.

Michail Antonio wrócił już do ośrodka Rush Green i ciężko pracuje, by dojść do zdrowia. Anglik cały czas zmaga się z problemami ścięgnowymi, których nabawił się w maju. Prawdopodobnie przegapi jeden lub dwa pierwsze spotkania, przewiduje się, że wróci na pierwszy mecz domowy.

Andy Carroll również wrócił już do Londynu. Sztab medyczny nie określił jeszcze żadnej dokładnej daty powrotu napastnika. Anglik przechodzi proces rehabilitacji, bazujący głównie na odzyskaniu pełnej sprawności fizycznej i odbudowie sylwetki.

-Andy cały czas nie jest w stanie trenować z pierwszym zespołem, dlatego wrócił do Rush Green. Jestem sfrustrowany brakiem Carrolla – jego nieobecność będzie nas sporo kosztowała – skomentował Bilić.

W ostatnim czasie pojawiły się pewne plotki, według których rosły snajper przedłużył sobie urlop i postanowił nie wracać na leczenie. Nieco więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Sofiane Feghouli odczuwa ból mięśniowy i nie jest dostępny do dyspozycji Bilicia. Media spekulują, że Algierczyk wcale nie odczuwa żadnego dyskomfortu, a jego powrót na Wyspy jest związany z przenosinami do innego klubu.

Winston Reid niebawem wraca do treningów z pełnym obciążeniem. Obrońca wczoraj wypowiedział się na ten temat na łamach WHUFC.com:

-Na szczęście w następnym tygodniu powinienem wznowić normalne treningi. Operacja przebiegła pomyślnie. Będę mógł wyjść i grać bez bólu.

Angelo Ogbonna jest wraz z drużyną w Niemczech i bierze udział w treningach. Jego uraz nie jest już poważny, więc Bilić może bez problemu stawiać na Włocha.

Edmilson Fernandes z powodu lekkiej kontuzji opuścił towarzyski mecz z Fulham. Sam jednak powiedział, że jest już zdrowy i gotowy do gry.

Manuel Lanzini doznał kontuzji kolana podczas treningu w Niemczech. Obecnie jest pod okiem specjalistów, ale wszystko wskazuje na to, że jego uraz nie jest poważny. Zabraknie go w rewanżowym meczu z Werderem.

Diafra Sakho od niedawna wznowił treningi z pierwszą drużyną. Nie uda mu się wystąpić w żadnym meczu w Betway Cup, ale miejmy nadzieję, że wkrótce wróci na murawę.

West Ham Poland

FREE
VIEW