Podsumowanie spotkań reprezentacyjnych

W ostatnich dniach cały piłkarski świat żył spotkaniami reprezentacyjnymi. Niektóre drużyny narodowe rywalizowały w spotkaniach o punkty, a inne zaś w spotkaniach towarzyskich. Również piłkarze Młotów zaliczyli swoje występy. Najbardziej zadowolony może być Darren Randolph, którzy przyczynił się do awansu Irlandii na EURO 2016.

Darren Randolph (Irlandia)

Doświadczony golkiper wystąpił we dwóch spotkaniach barażowych z Bośnią i Hercegowiną. W pierwszej potyczce w Zenicy padł remis 1:1, natomiast w Dublinie, lepsi okazali się Irlandczycy i wygrali 2:0. Tym samym popularny Randy może pakować się do Francji.

Cheikhou Kouyate (Senegal)

Pomocnik Młotów pełnił rolę kapitana Senegalczyków w dwóch spotkaniach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata z reprezentacją Madagaskaru. Pierwsze spotkanie w Antananarywie zakończyło się remisem 2:2. W rewanżu w Dakarze było już 3:0 dla Lwów Terangi. Pierwszego gola dla Senegalu zdobył właśnie Kouyate.

Gol Cheikhou Kouyate.

James Collins (Walia)

Ginge rozegrał całą drugą połowę w towarzyskim spotkaniu Walijczyków z reprezentacją Holandii. W przerwie zastąpił na murawie stopera Swansea City, Ashleya Williamsa. Zawodnicy Oranje pokonali Wyspiarzy 3:2.

Reece Burke (Anglia U20)

Młody stoper przegrane spotkanie 3:4 z Francją obejrzał z ławki rezerwowych. Początkowo miał odbyć się również rewanż między tymi zespołami, ale spotkanie zostało odwołane w związku z krwawymi zamachami terrorystycznymi w Paryżu.

Martin Samuelsen (Norwegia U19)

Utalentowany pomocnik wystąpił w trzech spotkaniach Norwegów w eliminacjach do Mistrzostw Europy do lat 19 z Irlandią Północną (1:2), Słowacją (2:2) oraz Rosją (1:1). W starciu ze Słowakami, Samuelsen zdobył dwa gole z rzutów karnych.

Josh Cullen (Irlandia U21)

19-latek rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy do lat 21 z Litwą. Irlandczycy doznali porażki 1:3. Ponadto w drugiej połowie spotkania na boisku pojawił się były piłkarz akademii Młotów – Sean Maguire.

Sam Howes, Reece Oxford (Anglia U19)

Reprezentacja Anglii do lat 19 rozegrała dwa spotkania towarzyskie. W pierwszym zremisowanym 2:2 z Holandią, całe spotkanie rozegrał bramkarz Sam Howes. Natomiast w drugim starciu z Japonią wygranym 5:1, debiutu doczekał się Reece Oxford, który rozegrał pierwsze 45 minut.