Oficjalnie: Cresswell na dłużej w West Hamie!

West Ham United ogłosił na swojej oficjalnej stronie przedłużenie kontraktu z lewym obrońcą Aaronem Cresswellem. Obecna umowa 29-latka będzie obowiązywała do 2023 roku. 

Urodzony w Liverpoolu zawodnik obecnie zajmuje trzecie miejsce w klubie pod względem stażu w zespole. Dłużej we wschodnim Londynie grają tylko Mark Noble i Winston Reid.

– Jestem tu od sześciu lat i cieszę się z każdej minuty w klubie. Chce dalej kontynuować karierę tutaj i to jest dla mnie i mojej rodziny fantastyczna wiadomość. Nie mogę się doczekać następnych lat. Mamy fantastyczną szatnię. Wszyscy czują się dobrze i nie ma piłkarzy z wysokim ego. Wszyscy jesteśmy jednością. Jeśli chcesz grać dobrze w Premier League to potrzebujesz ducha zespołu i wspólnoty. Myślę, że u nas tak jest – powiedział Cressy.

Mierzący 170 cm wzrostu piłkarz podczas rozpoczętej w 2014 roku kariery w West Hamie rozegrał już 184 mecze we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich siedem goli i 19-krotnie asystował przy trafieniach kolegów z zespołu.

Cresswell stał się czwartym zawodnikiem, który w trakcie trwania tego sezonu przedłużył umowę z Młotami. Wcześniej zrobili to Manuel Lanzini, Arthur Masuaku i Robert Snodgrass.