Moyes chce Shinjiego Kagawe

Według informacji “Daily Mirror” Shinji Kagawa może wrócić latem do Premier League. Klubem, który ma przejawiać zainteresowanie Japończykiem jest West Ham.

David Moyes rozważa sprowadzenie pomocnika BVB – mimo, że jego pozostanie za sterami „Młotów” nie jest wciąż pewne. Jednak jeśli włodarze West Hamu zdecydują się przedłużyć kontrakt ze Szkotem, ten może poprosić o transfer Japończyka.

Kagawa w latach 2012-2014 reprezentował Manchester United. W barwach czerwonych diabłów rozegrał 38 spotkań w Premier League zaliczając sześć bramek i osiem asyst. To właśnie wtedy spotkał się z Moyesem, który znów chciałby podjąć współpracę z reprezentantem Japonii. W 2014 pomocnik wrócił do Borussii Dortmund, gdzie gra do dziś. W obecnym sezonie zdążył zanotować 18 spotkań w Bundeslidze, pięciokrotnie pokonywał bramkarza rywali i trzykrotnie asystował kolegom z drużyny. Po tym doznał kontuzji, którą wciąż leczy.

West Ham na swoim celowniku ma również innych pomocników – między innymi Jakuba Jankto czy też Andre Gomesa z Barcelony.