Młoty kupiły reprezentanta Kolumbii Carlosa Sancheza

West Ham jest szczęśliwy mogąc przedstawić nowy nabytek, reprezentanta Kolumbii Carlosa Sancheza.

Doświadczony 32 letni zawodnik, który rozegrał dla zespołu narodowego 88 meczów, podpisał dwu letni kontrakt z młotami.

Ten defensywny pomocnik uczestniczył na pięciu międzynarodowych turniejach, w tym na dwóch finałach mistrzostw świata.

“Jestem szczęśliwy mogąc być tutaj. Patrzę w przyszłość i liczę, że osiągnę wiele z tym zespołem. Zdecydowałem się przenieść tutaj, ponieważ, po pierwsze, to jest liga angielska, po drugie, to jest piękny klub z fanami, którzy zawsze mu pomagają i po trzecie, dla mnie to niesamowita okazja i ciekawy projekt, który prowadzi klub. Jest on ambitny i ma na celu osiągać sukcesy.”

“Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, całemu klubowi za ściągniecie mnie”

Dla Sancheza West ham jest drugim klubem z Premier League dla którego będzie grał. Wcześniej Kolumbijczyk grał dla Aston Villa pomiędzy sezonami 2014 i 2016.

“Zawsze marzyłem o grze w Premier League,” skomentował “Poprzednio w Aston Villa, zaczęliśmy dobrze ale nie skończyło się dobrze ale zawsze marzyłem o powrocie i oto jestem, z tą samą misją i marzeniem, jestem wdzięczny młotom.”

Dyrektor sportowy Mario Husillos wita pomocnika: “Carlos jest bardzo doświadczonym piłkarzem, z wielkim podziwem śledziłem jego całą karierę.”

“Pozostawił na mnie bardzo dobre wrażenie w Elche w Hiszpanii, kiedy byłem Dyrektorem sportowym Malagi i powrócił do Hiszpanii w zeszłym sezonie w ramach wypożyczenia, dodatkowo doświadczył już gry w Premier League w barwach Aston Villa.”

“On również grał regularnie w pierwszym składzie Kolumbii przez wiele lat i był bardzo ważnym zawodnikiem na mistrzostwach świata tego lata.”

“Sanchez ma świetne umiejętności na pozycji defensywnego pomocnika. Może on również grać na innych pozycjach w środku pola ale na pozycji defensywnego pomocnika gra najlepiej. Dodatkowo jest świetnym profesjonalistą, ma świetny charakter, będzie świetną postacią w szatni.”

“Znam trenera Kolumbii, Jose Pokermana, od wielu lat i zawsze wypowiadał się bardzo dobrze o Carlosie.”

“Jesteśmy szczęśliwi, że do nas dołączył i życzymy mu wielu sukcesów tutaj.”

Carlos urodził się w Quibdo w zachodniej Columbii. Sanchez rozpoczął profesjonalną karierę 3100 mil dalej od domu w stolicy Paragwaju, Monevideo, w klubie Danubio.

W wieku 19 lat przeniósł się do River Plate Montevideo, gdzie zaliczył swój seniorski debiut. Rozegrał dla tego klubu 40 meczów, za nim przeniósł się do Francuskiego klubu Valenciennes w 2007 roku.

Sanchez spędził 6 sezonów w Ligue 1, rozgrywając 185 meczy i strzelając 10 bramek. Potem przeniósł się w sezonie 2013/14 do zespołu Elche.

W lecie 2014 roku Sanchez przeniósł się do zespołu Aston VIlla, gdzie rozegrał 48 spotkań w Premier League w przeciągu dwóch sezonów.

Po 18 miesiącach we Włoszech w Florentinie, Sanchez spędził drugą część zeszłego sezonu w Espanyolu, gdzie pomógł ze spokojem utrzymać się w lidze odnosząc 4 zwycięstwa w ostatnich 5 spotkaniach.

Narodowo, Sanchez regularnie gra dla reprezentacji Kolumbii od debiutu w maju 2007 roku przeciwko Panamie.

Sanchez grał obok przyszłego zawodnika młotów Pablo Armero, a także przeciwko Carlos Tevez, Javier Mascherano i Pablo Zabaleta w pierwszym międzynarodowym turnieju, Copa America 2011 i ponownie na finałach mistrzostw Ameryki Południowej w 2015 i 2016 roku.

Na mistrzostwach świata w 2014 roku doszedł ze swoją reprezentacją do ćwierćfinałów i w tym lecie był pierwszym składzie w przegranym meczu z Anglią w 1/8 finału mistrzostw świata.

West Ham chce powitać Carlosa i jego rodzinę oraz życzyć mu wielu sukcesów w drużynie młotów.