Kolumna exWHUemployee – szczegóły

W tym tygodniu znany i szanowany exWHUemployee opublikował swoją najnowszą kolumnę. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

 – Rozmowy w sprawie Iheanacho wciąż trwają i głównym problemem jest klauzula wykupu, o którą zabiega City. To frustrujące, ale negocjacje nie są martwe. Sam zawodnik chce zostać w Manchesterze, a kontuzja Gabriela Jesusa w środku tygodnia jest dla nas niekorzystna. Iheanacho miał usłyszeć, że odejdzie w tym okienku i musi się na to przygotować.

– Henry Onyekuru odrzucił propozycję przejścia do Arsenalu, gdyż nie dostał on gwarancji gry w pierwszym składzie. Zawodnik jest zainteresowany przejściem do West Hamu i niebawem przyleci do Londynu.

– Batshuayi wciąż jest celem transferowym Młotów. Najprawdopodobniej w grę wejdzie wypożyczenie. Mamy nadzieję, że Chelsea kupi Lukaku, zatrzyma Costę i kupi jeszcze jednego atakującego, co zwiększy nasze szanse na pozyskanie napastnika reprezentacji Belgii. Problemem może okazać się fakt, że Everton chce, by Batshuayi był częścią rozliczenia za Lukaku. Jeśli się nie uda, spróbujemy pozyskać Traore lub Abrahama na zasadzie wypożyczenia.

– Media podały, że jesteśmy zainteresowani Olivierem Giroud. Zawsze ceniliśmy tego gracza, a zeszłego lata złożyliśmy za niego ofertę. Jego wiek, brak regularnej gry oraz fakt, że Arsenal chce sprowadzić do siebie Lacazette’a sprawia, że Olivier może być dostępny. Interesujemy się też Lucasem Perezem, ale w mniejszym stopniu.

– Napastnik jest absolutnym priorytetem na najbliższe okienko transferowe. Nasz skaut Thomas Hengen obserwował młodych reprezentantów Anglii na Mistrzostwach Świata U-20 w poszukiwaniu talentów.