Bilić przed meczem z Manchesterem United

Chorwacki menedżer West Hamu Slaven Bilić na konferencji odpowiadał na pytania dziennikarzy przed środową potyczką w Pucharze Anglii z Manchesterem United na Boleyn Ground.

Slaven, co powiesz o najbliższym meczu z Manchesterem United?

To ostatni mecz Pucharu Anglii na Boleyn Ground, to Manchester United i to jest ćwierćfinał. Jesteśmy w pełni zmotywowani i chcemy przejść dalej. Graliśmy dwa razy już w tym sezonie na Old Trafford i w obydwu spotkaniach zagraliśmy bardzo dobrze. Teraz pierwszy raz zagramy u siebie i to jest ważny mecz. Następnie podejmiemy ich na Upton Park w Premier League i to również będzie wielkie widowisko. Środowy mecz jest o ogromną stawkę i jest ogromnie ważny dla nas. OK, Manchester United przegrał swój ostatni mecz 3:0, ale nadal ma w swoich szeregach świetnych piłkarzy. Oni są o jedną pozycję nad nami w tabeli i w mogą wygrać z każdym.

Graliście ostatni z Arsenalem, a w weekend przed wami mecz z Leicester City. Czy masz te mecze na uwadze przy wyborze składu?

Mamy wielki tydzień przed sobą i w niedzielę jedziemy do Leicester. Teraz już nie myślimy o meczu z Arsenalem. Wybór składu bierzemy ze sztabem na własną rękę. Oczywiście wiemy, że poszczególni piłkarze muszą grać też w innych spotkaniach, ale to nie wpływa na nasz wybór składu. Jeśli chodzi o samą grę to mamy nakreślone swoje priorytety i chcemy zrobić wszystko co się da w każdym meczu. Wystawimy najlepszy zespół jaki mamy.

Co sądzisz o występie i hat-tricku Andy’ego Carrolla w meczu z Arsenalem?

Andy Carroll zaliczył kapitalny występ przeciwko Arsenalowi. On jest odpowiednim zawodnikiem dla nas i jest szczególnym piłkarzem. On daje nam tyle, ile nie wielu piłkarzy potrafi. On za każdym razem gra bardzo dobrze dla nas. On nie zawsze musi strzelać gole, ale jego obecność na boisku ma inny wymiar.