West Ham United w kończącym zgrupowanie w Austrii sparingu pewnie pokonał niemiecki Karlsruher SC 3:0. Niestety boisko z urazem opuścił lewy obrońca Młotów Aaron Cresswell.

Slaven Bilić na to spotkanie desygnował do gry praktycznie najsilniejszą jedenastkę jaką posiada na zgrupowaniu w Austrii. Gracze Młotów zagrali ofensywnie z Carrollem i Valencią w ataku.

13775945_1164406480249081_5525987351519709186_n

Pierwsza ciekawa akcja Młotów od razu przyniosła gola. W 9 minucie po ładnej dwójkowej akcji Valencii z Feghoulim, Ekwadorczyk dośrodkował piłkę na długi słupek, a tam w swoim stylu pewnie akcję głową wykończył Andy Carroll i West Ham prowadził 1:0.

Dwie minuty później było blisko drugiego gola dla Młotów, ale po indywidualnej akcji Michaila Antonio, bramkarz Niemców świetnie interweniował na rzut rożny.

Jednak w 17 minucie gracze Bilicia dopięli swego. Błąd obrońców Karlsruher wykorzystał Valencia, który świetnie przejął piłkę. Zagrał ją do Sofiane’a Feghouliego a były gracz Valencii dobrym strzałem z dystansu dał dwubramkowe prowadzenie West Hamowi. Wydaje się, że dużo lepiej w tej sytuacji mógł się zachować bramkarz Niemców.

W pierwszej połowie gracze Karlsruher SC nie potrafili stworzyć wielkiego zagrożenia pod bramką Randolpha. Dwa średnie strzały oddał prawy obrońca Valentini, ale to było za mało by pokonać Irlandczyka. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Młotów 2:0.

W drugiej połowie West Ham stworzył sobie sytuację bramkową dopiero w 59 minucie. Oko w oko z bramkarzem znalazł się Enner Valencia. Nasz napastnik starał się lobować golkipera, jednak uderzył obok bramki.

Pięć minut później pierwszych dwóch zmian dokonał Slaven Bilić. Na murawie pojawili się Sam Byram i Pedro Obiang, zmieniając Andy’ego Carrolla oraz Gokhana Tore.

W 75 minucie ponownie Chorwat zmienił dwóch zawodników. W miejsce Valencii i Feghouliego, na placu gry zameldowali się Domingos Quina oraz Ashley Fletcher.

I to właśnie były napastnik Manchesteru United w 80 minucie strzelił trzeciego gola dla West Hamu. Po dobrym dośrodkowaniu Aarona Cresswella z lewej strony, Fletcher na wślizgu pokonał bramkarza.

Dwie minuty później doszło do niezbyt sytuacji na murawie. Jeden z zawodników Karlsruher SC brutalnie sfaulował Cresswella, który z kontuzją musiał opuścić boisko. Tuż po tym incydencie sfrustrowani postawą rywala Winston Reid i Mark Noble ruszyli do piłkarza Karlsruher i doszło do przepychanek.

W miejsce Cressy’ego na murawie pojawił się Moses Makasi. W końcowych minutach gry Bilić dokonał jeszcze trzech zmian: Za Marka Noble’a, Michaila Antonio oraz Winstona Reida pojawili się Josh Cullen, Toni Martinez oraz Declan Rice.

Arbiter zakończył spotkanie niecodziennie bo w 88 minucie gry. Miejmy nadzieję, że nic poważnego nie stało się naszemu obrońcy i Aaron będzie gotowy do czwartkowego meczu z NK Domżale w Lidze Europejskiej.

Generalnie to spotkanie można zaliczyć na plus, gdyż bardzo dobre spotkanie rozegrali podopieczni chorwackiego menedżera. Szczególnie groźny w ofensywie był Sofiane Feghouli, który bez wątpienia będzie sporym wzmocnieniem Młotów.

West Ham United – Karlsruher SC 3:0

Bramki: Carroll 9, Feghouli 17, Fletcher 80.

West Ham United: Randolph – Antonio (Martinez 85), Reid (Rice 85), Nordtveit, Cresswell (Makasi 84) – Noble (Cullen 85), Kouyate – Tore (Byram 64), Feghouli (Quina 75) – Carroll (Obiang 64), Valencia (Fletcher 75).

Niewykorzystane zmiany: Spiegel, Samuelsen, Page.