West Ham przegrał na Stadionie Olimpijskim z Astrą Giurgiu 0:1. Porażka ta jest nie lada sensacją – ekipa Młotów odpadła tym samym z rozgrywek Ligi Europejskiej.

Pierwsze spotkanie tych drużyn w Rumunii zakończyło się remisem 1:1. Rezultat ten dawał małą przewagę ekipie z Londynu, jednak nie przesądzał o losach dwumeczu.

Już w pierwszych minutach meczu na Stadionie Olimpijskim, Młoty miały szansę na zdobycie bramki – jednak świetnej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Calleri. Żadna ze stron nie zdominowała rywala w pierwszej połowie meczu – jednak goście wykorzystali stratę na połowie rywali i po szybkiej kontrze gola do szatni zdobył Teixeira.

Anglicy w drugiej połowie przejęli inicjatywę i mieli kilka okazji na odwrócenie losów spotkania. Niestety razili nieskutecznością, a bramkarz gości rozgrywał mecz swojego życia. Silviu Lung wyciągał wszystkie celne strzały i bez wątpienia stał się bohaterem rumuńskiego zespołu. West Ham w ostatnich sekundach rzucił się do desperackiego ataku, jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu – prócz trzech żółtych kartek.

Po ostatnim gwizdku sędziego stało się jasne, że West Ham żegna się z rozgrywkami Ligi Europejskiej. Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym Londyńczyków wyeliminowała Astra Giurgiu.

West Ham United – Astra 0:1 (0:1)
0:1 Teixeira 45′