18 maj 2004

Division 1. Spotkanie rewanżowe w play-off

Boleyn Ground

West Ham United 2-0 Ipswich Town (West Ham wygrywa 2-1 w dwumeczu)

West Ham United prowadzony przez Alana Pardewa miał za zadanie awansować do Premiership. Podopieczni Alana zajęli w tabeli 4 miejsce, co gwarantowało występy w półfinale play-off. Ich przeciwnikiem był Ipswich Town, który w pierwszym spotkaniu rozgrywanym na Portman Road okazał się minimalnie lepszy i pokonał drużynę „Młotów” 1-0.

Bramkę zdobył Darren Bent w drugiej połowie spotkania, ale West Ham nie pozwolił na podwyższenie wyniki w dalszej części meczu. „The Tractor Boys” pod wodzą Joe Royle’ego na spotkanie rewanżowe przybyli bronić skromnej zaliczki. W świetle jupiterów i elektryzującej atmosferze, która przypominała najlepsze lata 60-te każdy z piłkarzy wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności.

Kelvin Davies popisał się wspaniałą interwencją po strzale Bobby’ego Zamora, a po drugiej stronie boiska Darrent Bent nie wykorzystał świetnej sytuacji na podwyższenie przewagi w dwumeczu. Czas uciekał niemiłosiernie i do przerwy mieliśmy wynik bezbramkowy. West Ham potrzebował czegoś nadzwyczajnego.

Po przerwie Michael Carrick zdecydował się na krótkie rozegranie rzutu rożnego, podał do Matthew Etheringtona i lewoskrzydłowy pięknym strzałem umieścił piłke w górnym rogu bramki. West Ham odrobił straty i tuż potem kapitan drużyny Christian Dailly przybliżył 'Młoty” do finału rozgrywanego w Cardiff na wyciągnięcie ręki. Po strzale ze środka pola karnego utonął w objęciach kolegów.

Nie był to jednak koniec emocji tego wieczoru. W ostatniej minucie meczu Ipswich trafia w słupek, ale szczęście uśmiecha się do „Młotów” i to właśnie oni są w drodze do Cardiff.

West Ham United: Bywater, Repka, Dailly, Melville, Mullins, Etherington, Carrick, Lomas, Harewood, Connolly(Reo-Coker 82), Zamora(Deane 57).

29.05.2004

Division 1. Finał play-off.

Millennium Stadium, Cardiff

West Ham United 0-1 Crystal Palace

Kolejny sezon, który złamał serca kibicom „Młotów”. Drużyna prowadzona przez Pardewa przegrywa w finale i zmuszona jest rozegrać kolejny sezon na zapleczu Premier League. West Ham zrobił wszystko w półfinale przeciwko Ipswich Town i do Cardiff udał się pełen wiary w końcowe zwycięstwo, ale ten dzień nie należał do nich.

Neil Shipperley dał prowadzenie drużynie z południowego Londynu w drugiej części meczu i był to kluczowy moment spotkania. David Connolly i Bobby Zamora odpowiedzieli bramkami, ale sędzie wcześniej unosił chorągiewkę w górę.

Kolejny sezon w Division One.

West Ham United: Bywater, Repka, Dailly, Melville, Mullins, Etherington, Carrick, Lomas, Harewood(Reo-Coker 69), Connolly(Hutchinson 74), Zamora(Deane 70)