Zespół West Hamu U23 w dziewiątej kolejce Premier League 2 pokonał u siebie West Bromwich Albion 2:1. Po tym zwycięstwie podopieczni Terry’ego Westleya i Liama Manninga awansowali na trzeciej miejsce w tabeli Dywizji 2.

W tym spotkaniu piłkarze Młotów wyszli w bardzo silnym składzie. Na boisku pojawili się napastnicy z pierwszego zespołu: Ashley Fletcher i Jonathan Calleri. Ponadto na skrzydle grał Martin Samuelsen, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Blackburn Rovers. W powodu kontuzji nadal niedostępny jest najlepszy strzelec WHU – Antonio Martinez (pięć trafień w Premier League 2).

Jonathan Calleri

Młodzi gracze The Irons dobrze rozpoczęli to spotkanie i już w siódmej minucie prowadzili 1:0. Po dobrym długim podaniu od Alexa Pike’a, z piłką w pole karne zabrał się Fletcher. Anglik mocno dośrodkował piłkę po ziemi wzdłuż bramki w kierunku Calleriego, ale Argentyńczyka uprzedził Jack Fitzwater, który skierował piłkę do własnej bramki.

Ashley Fletcher

W 33 minucie było już 2:0. Po rozrzuceniu piłki na prawą stronę przez Quinę, kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Calleri. Futbolówka od 23-latka dotarła wprost na głowę Fletchera, a ten nie miał problemów z trafieniem jej do siatki. Po drodze piłka została odbita jeszcze od głowy obrońcy WBA, ale gol został zapisany na konto napastnika West Hamu.

Piłkarzy West Bromu było stać tylko na jednego gola. W 93 minucie gry kapitalnym strzałem z dystansu Howesa pokonał Dara O’Shea.