West Ham United zremisował na London Stadium ze Stoke City 1:1, pomimo sporej przewagi w tym spotkaniu.

Piłkarze Terry’ego Westleya i Liama Manninga podczas tego starcia mogli skorzystać z trzech zawodników pierwszego zespołu: Arthura Masuaku, Edimilsona Fernandesa i Ashleya Fletchera. I to właśnie po akcji tych dwóch ostatnich graczy West Ham wyszedł na prowadzenie.

Już w 5 minucie po prostopadłym podaniu Fletchera, w dobrej sytuacji znalazł się Edimilson Fernandes i pięknym strzałem pokonał bramkarza.

21 minut później było już 1:1. W niegroźnej sytuacji w polu karnym faulował Declan Rice, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Julien Ngoy.

West Ham: Trott – Knoyle, Pask, Rice (C), Masuaku (Sylvestre 80) – Makasi, Fernandes (Diangana 80) – Quina (Kemp 42), Samuelsen, Holland – Fletcher.

Ławka: Matrevics (GK), Powell.