Aż pięciu spotkań potrzebowali piłkarze Młotów U21, by zdobyć pierwszy punkt w rozgrywkach Premier League. Jednak mało brakło, żeby West Ham uległ Srokom, ale w końcówce meczu, dzielni gracze Steve’a Pottsa strzelili wyrównującą bramkę.

Właściciele klubu z Upton Park postanowili zrobić niespodziankę dla kibiców Młotów i wstęp na to spotkanie był wolny. W zespole West Hamu zabrakło Elliota Lee oraz Josha Cullena, którzy pojechali z pierwszą drużyną do Leicester. Natomiast w spotkaniu Pucharu Ligi nie mógł zagrać Michail Antonio i znalazł się w składzie na mecz U21 z Newcastle.

Spotkanie zaczęło się kapitalnie dla Młotów. Po świetnym zgraniu piłki głową z głębi pola przez Marcusa Browne, do futbolówki dopadł Jordan Brown i bez problemu wyprowadził West Ham na prowadzenie. Dla byłego piłkarza Arsenalu, było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Chwilę później po dośrodkowaniu Antonio powinno być 2:0, ale tym razem Brown nie dał rady pokonać golkipera gości.

W 24 minucie swoją doskonałą szansę mieli goście. Po błędzie Chambersa, sam na sam ze Spiegelem ruszył Ivan Toney, ale Szwajcar kapitalnie obronił strzał napastnika gości. Osiem minut później defensor Młotów po raz kolejny się pomylił i tym razem Toney nie miał problemów z pokonaniem Spiegela.

W przerwie na boisku zameldował się nowy nabytek klubu, Luka Belić który zastąpił Jordana Browna. Serb od początku był bardzo aktywny i oddał jeden groźny strzał głową. W 88 minucie genialny rajd wykonał pomocnik Newcastle, Callum Roberts i strzelił gola uderzeniem lewą nogą z 16 metrów.

Piłkarze Pottsa jednak się nie poddali i minutę później znów był remis. Faulowany w polu karnym był Belić, który świetnie poszedł za akcją. Do karnego podszedł Norweg, Martin Samuelsen i pewnym strzałem w prawy róg bramki ustalił wynik spotkania.

Kolejny mecz gracze Młotów rozegrają w sobotę 26 września, a ich rywalem będzie Stoke City.

West Ham United: Spiegel, Knoyle (c), Hendrie, Dobson, Chambers, Onariase, Parfitt-Williams (Nasha 68), Browne, Brown (Belić 46), Samuelsen, Antonio (Page 60)
Ławka:  T.Brown, Pask

Newcastle United:Pearson, Cobain (Newberry 83), Adu-Peprah (Gibson 83), Ward, Williams, Cameron, Barlaser, Hunter, Toney (C)(Bigirimana 63), Longstaff, Roberts
Ławka: Newberry, Harker, Pollock, Gibson, Bigirimana