Po ostatnim pewnym zwycięstwie 4:0 z Wolverhampton, gracze Development Squad chcieli pójść za ciosem i wygrać kolejny mecz. Niestety jednak zawodnicy West Hamu zagrali słabo i odnieśli kolejną porażkę. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Fulham, którzy wygrali 2:0.

W zespole Młotów na boisku od pierwszej minuty pojawił się powracający po kontuzji do pełnej sprawności, Joey O’Brien. Jednak Irlandczyk nie był w stanie zapobiec porażce West Hamu.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 34 minucie gry. Z rzutu wolnego lewą nogą silny strzał oddał Jordan Evans i przy nieporadności Raphaela Spiegela, piłka wpadła do bramki. To trafienie znacznie obciąża Szwajcarskiego golkipera.

Siedem minut po przerwie było już 0:2. Jeden z pomocników Fulham, świetnie wypatrzył Deana O’Hallorana, a ten pewnym strzałem lewą nogą pokonał Spiegela.

Kolejne spotkanie West Ham rozegra na wyjeździe 2 listopada, a rywalem będzie „sąsiad” z tabeli, Brighton & Hove Albion.

West Ham U21 – Fulham U21 0:2 (0:1)

Gole: Evans 34, O’Halloran 52.

West Ham U21: Spiegel – O’Brien (Makasi 62), Akinola, Knoyle, Page – Cullen (C), Dobson – Parfitt-Williams (Pike 62), Browne, Diangana (Nasha 62) – Samuelsen

Ławka: Howes, Hendrie

Fulham U21: Rodak – Sheckleford, Elworthy, Hutchison, Evans – Hyndman, Smile – O’Halloran (C), Kait (Adeniran 67), Thorsteinsson (Humphrys 63) – Williams (Redford 80)

Ławka: Dawber, Pino

Sędzia: Dan Leach