Już w sześciu spotkaniach z rzędu niepokonani są podopieczni Terry’ego Westleya. Tym razem West Ham pokonał na własnym boisku Brighton & Hove Albion 2:0. Tym samym Młoty awansowały na piąte miejsce w tabeli.

W składzie na to spotkanie znalazł się zawodnik pierwszego zespołu Alex Song i miał wielki wkład w zwycięstwo. Pierwszego gola West Ham zdobył w 44 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kameruńczyka bardzo ładną główką popisał się Djair Parfitt-Williams i otworzył wynik spotkania.

Drugi cios gracze Westleya wyprowadzili w 77 minucie po bliźniaczo podobnej akcji jak przy pierwszym trafieniu. Znów z rzutu wolnego świetnie dośrodkował Song, a strzałem głową bramkarza pokonał kapitan zespołu Reece Oxford.

Podczas tego meczu testowany w zespole Młotów był pomocnik Birmingham City Reece Brown. 19-latek spisał się bardzo dobrze i będzie do końca stycznia trenował z drużyną U21.

Kolejne spotkanie w rozgrywkach Premier League U21 gracze West Hamu rozegrają 22 stycznia, a ich rywalem będzie Fulham.

West Ham U21 – Brighton & Hove Albion 2:0 (1:0)

Gole: Parfitt-Williams 44, Oxford 77.

Skład: Spiegel – Knoyle, Oxford (C) (Onariase 84), Chambers, Hendrie – Cullen, Song (Dobson 84) – R.Brown, Powell (Gordon 63), Parfitt-Williams – Lee.

Ławka: Howes, Pike.