Zespół West Hamu U21 śrubuje swój rekord meczów bez porażki. Tym razem podopieczni Terry’ego Westleya zremisowali z liderem Derby County 1:1 i od jedenastu spotkań pozostają niepokonani. Warto dodać, że przez ponad pół spotkania Młoty grały jednego zawodnika mniej.

W 30 minucie spotkania za brutalny faul z boiska wyleciał ofensywny pomocnik WHU Marcus Browne. W pierwszej połowie stroną dominującą byli gospodarze z Derby. Jednak w drugiej połowie na prowadzenie wyszli piłkarze Młotów. W 60 minucie pięknym podaniem popisał się Grady Diangana i wypuścił Lukę Belicia sam na sam z bramkarzem. Utalentowany napastnik wbiegł w pole karne i strzałem w krótki róg pokonał golkipera Derby County. Dla Serba było to pierwsze trafienie w bordowo-błękitnej koszulce.

Barany odpowiedziały trafieniem 17 minut później. Po błędzie defensywy Młotów z bliska piłkę głową do siatki skierował Shaquille McDonald. W 83 minucie siły na boisku się wyrównały, gdyż  za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Tom Koblenz. Chwilę później West Ham mógł strzelić gola na wagę zwycięstwa, ale po uderzeniu Leo Chambersa piłka odbiła się od poprzeczki.

Derby County U21 – West Ham U21 1:1 (0:0)

Bramki: McDonald 77  – Belić 66

Czerwone kartki: Koblenz 83 – Browne 30

West Ham U21: Howes – Pike, Rice, Chambers (C), Neufville – Dobson, Makasi – Browne, Parfitt-Williams, Diangana (Nasha 74) – Belić (Hector-Ingram 70).

Ławka: T.Brown (GK), Akinola, Kemp