Oxford zaliczył debiut w barwach Borussi Monchengladbach. W sobotę jego zespół pokonał Hoffenheim 3:1 w ligowym meczu w Bundeslidze.

Stoper Młotów, który tego lata dołączył do Die Fohlen na zasadzie wypożyczenia, zastąpił Larsa Stindla w końcowych minutach spotkania. Anglik pojawił się na boisku pięć minut przed ostatnim gwizdkiem i pomógł swojemu zespołowi przesunąć się w ligowej tabeli.

Co ciekawe, to Hoffenheim objęło prowadzenie jako pierwsze. W 25 minucie Kerem Demirbay pokonał bramkarza rywali pięknym strzałem z woleja.

W drugiej połowie spotkania, podopieczni Dietera Heckinga wyszli na boisko zdecydowanie bardziej zmotywowani. Po 15 minutach na tablicy wyników widniał remis. Autorem bramki był Thorgan Hazard – brat Edena – który dobrze spożytkował dośrodkowanie Vincenzo Grifo.

Kolejna bramka padła po zaledwie 11 minutach. Grifo ponownie asystował, tym razem wykończył Matthias Ginter.

Trzy minuty później goście ustalili wynik spotkania. Mecz zakończył się rezultatem 3:1.

Mimo że był to pierwszy mecz Oxforda w Bundeslidze, obrońca ma już na swoim koncie kilka występów w meczach przedsezonowych. Między innymi w spotkaniu z hiszpańską Malagą.

18-latek znajdował się dotychczas na ławce rezerwowych w każdym ligowym meczu obecnej kampanii.