Raport medyczny

Szef sztabu medycznego West Hamu Stijn Vandenbroucke opublikował najnowszy raport medyczny dotyczący kontuzjowanych piłkarzy. 

Mark Noble przeszedł w sobotę operację brzucha i przez krótki okres przebywał w szpitalu Spire Roding. On nadal czuję ból i odpoczywa teraz w domu. Niebawem rozpocznie rehabilitację i potem uda się na zasłużone wakacje. Wróci wcześniej, aby kontynuować zabiegi i wróci w lipcu do gry z zespołem.

Winston Reid także przeszedł udaną operację kolana. Doznał kontuzji z jaką nigdy nie spotkałem się w mojej pracy. To przewlekły problem. Była możliwość, żeby Winston kontynuował grę, ale uznaliśmy że potrzebna będzie operacja. On będzie współpracował z fizjoterapeutami przez najbliższe dwa tygodnie. Potem dostanie trochę wolnego, ale będzie realizował indywidualny program, po czym wróci i będzie przygotowywał się z zespołem do nowego sezonu.

Cheikhou Kouyate miał operację rekonstrukcji więzadeł w nadgarstku. Grał z tym problemem od dłuższego czasu. Operacja przebiegła dobrze podobnie jak Marka i Winstona. Teraz spędzi osiem tygodni z ręką w gipsie. Wróci wcześniej by przygotowywać się do sezonu.

Niestety te urazy wykluczają Winstona Reida z Cheikhou Kouyate z występów w swoich drużynach narodowych.

Michail Antonio zdjął już szynę pooperacyjną i rozwija się bardzo dobrze przy współpracy z Dominciem Roganem, który jest doskonałym fizjoterapeutom i nie mógłby być w lepszych rękach. Niedługo gracz pojedzie na wakacje i weźmie ślub. Ale również będzie pracował w Rush Green nad powrotem do gry.

Angelo Ogbonna wrócił do składu w niedzielę po rehabilitacji kolana. Angelo borykał się z tym urazem od siedmiu lat, aż w końcu poddał się operacji. Wszystko poszło zgodnie z planem i będzie dostępny w meczu z Burnley. Ze względu na jego długi uraz wróci wcześniej do Rush Green by dobrze przygotować się do następnej kampanii.

Pedro Obiang jest profesjonalistą i współpracuje z naszym głównym fizjoterapeutą Frazerem Youngiem przy rehabilitacji kolana. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i wróci do gry w pre-season.

Diafra Sakho poniósł kolejną porażkę z plecami. Ze względu na złożoność problemu udał się do specjalisty do Francji i postanowiliśmy dać mu krótki okres na odpoczynek. Wróci do klubu na początku czerwca w celu przygotowań do następnego sezonu.

Piotrek Świtalski
Fanatyk wszystkiego co związane z West Hamem. piotrswitalski91@gmail.com