Raport medyczny

Szef sztabu medycznego Stijn Vandenbroucke opublikował najnowszy raport o stanie zdrowia kontuzjowanych piłkarzy. 

W chwili opublikowania tego tekstu do meczu z West Bromem zostały 72 godziny i dwie sesje treningowe. Jak na razie jest kilka znaków zapytania przed starciem z The Baggies.

Andy Carroll opuścił plac gry na St Mary’s z powodu drobnego urazu. Miał podobny problem w meczu z Middlesbrough, ale medycy byli go w stanie przygotować na spotkanie z Manchesterem City i Southampton. Fizjoterapeuci będą teraz do soboty pracować z Andym, aby przygotować go do soboty.

Havard Nordtveit i Sam Byram pracowali cały tydzień z zespołem. Sam nie mógł zagrać z Southampton z powodu ostrożności.

Alvaro Arbeloa również jest już w pełnym treningu z zespołem.

Arthur Masuaku przechodzi ostatnią fazę rehabilitacji i trenuje z zespołem U23 pod okiem trenera fitness. Powróci do pełnego treningu z pierwszą drużyną w piątek.

Diafra Sakho kontynuuje swoją rehabilitację i wróci do gry pod koniec marca lub na początku kwietnia.

Angelo Ogbonna przeszedł udaną operację kolana w Paryżu, ale wrócił już do Londynu by kontynuować rehabilitację, która potrwa od 12 do 16 tygodni.

W przyszłym tygodniu Slaven Bilić zabierze drużynę na zgrupowanie do słonecznego Dubaju. To szansa dla graczy, aby wzmocnić się fizycznie i psychicznie na końcówkę sezonu. Niektórzy z piłkarzy nie mieli praktycznie wakacji i wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest dobrą okazją na relaks.

Piotrek Świtalski
Fanatyk wszystkiego co związane z West Hamem. piotrswitalski91@gmail.com