West Ham United przegrał na London Stadium z Newcastle United 2:3. David Moyes ma o czym myśleć przed nadchodzącym spotkaniem.

Szkocki menadżer Młotów dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce względem zeszłej konfrontacji ze Stoke City. Zawieszonego za „nurkowanie” Manuela Lanziniego zastąpił Andre Ayew, Winston Reid wskoczył w miejsce Jamesa Collinsa, a Cheikhou Kouyate zastępował Marka Noble’a.

Spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy. W szóstej minucie spotkania Henri Saviet chciał odegrać piłkę do jednego ze swoich partnerów, jednak futbolówkę przejął Marko Arnautović. Austriak przebiegł niemal połowę boiska, zszedł na prawą stronę i uderzył na długi słupek, pokonując Elliota.

Niespełna dwie minuty później oglądaliśmy zbliżoną sytuację po drugiej stronie boiska. Pablo Zabaleta stracił piłkę i gracze Newcastle niemal doprowadzili do wyrównania, jednak przestrzelili. Chciałoby się powiedzieć – co się odwlecze, to nie uciecze. W 10. minucie Pedro Obiang dokonał przewinienia przed polem karnym Adriana. Do piłki podszedł Henri Saviet i z rzutu wolnego pokonał naszego bramkarza. Wydaje się, że Hiszpan mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.

Odkupienie win przez Savieta dodało pewności siebie drużynie gości. Sroki raz po raz przedzierały się na połowę gospodarzy i tworzyły groźne sytuacje. W 16. minucie Ritchie urwał się prawą stroną, podprowadził futbolówkę na wysokość pola karnego i przytomnie wycofał do nadbiegającego Yedlina. Amerykanin oddał strzał z pierwszej piłki i na szczęście trafił w słupek. Powinno być 1:2 dla ekipy Rafy Beniteza.

W odpowiedzi Antonio próbował strzału głową po rzucie rożnym, jednak przestrzelił. Swoją szansę miał także Arthur Masuaku, który mocnym strzałem zza pola karnego przetestował Elliota.

W tym meczu to jednak Newcastle było drużyną bardziej uporządkowaną. W 37. minucie znów Ritchie urwał się na prawej stronie i z narożnika pola karnego oddał mocny strzał. Znów Adriana uratował słupek!

Do końca pierwszej połowy obie ekipy miały swoje szanse. Z naszej strony dwukrotnie strzelał Anotnio, ze strony The Toons zagrożenie sprawili Yedlin i Ritchie. Pierwsza odsłona spotkania kończy się rezultatem 1:1.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian w składzie. Obie ekipy wymieniały ciosy, jednak to goście wyszli na prowadzenie. W 53. minucie Atsu założył „siatkę” Zabalecie, a następnie dograł do niepilnowanego Momo Diame. Były gracz West Hamu wyprowadził Sroki na prowadzenie. Adrian nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji.

Niespełna dwie minuty później gwizdek sędziego uradował kibiców The Hammers. Rzut karny! Powtórki pokazały jednak, że Antonio był faulowany tuż przed polem 16. metrów. Do piłki podszedł Andre Ayew i… uderzył zbyt słabo i niecelnie. Elliot wybija piłkę. Nie udało się wyrównać.

David Moyes wprowadził na boisko Carrolla za Antonio.

W 61. minucie London Stadium milknie. Po rzucie rożnym dla Młotów piłka zostaje wybita w pole. Tam Masuaku nie mógł porozumieć się z Obiangiem, efektem czego Newcastle przejęło futbolówkę. Próbował interweniować jeszcze Zabaleta, jednak kontra wyprowadzona przez gości była skuteczna. Atsu pokonuje Adriana. West Ham przegrywa 1:3.

Młoty w końcu wzięły się do roboty. Dobrze na lewej stronie szarpał Masuaku do spółki z Cresswellem, którzy starali się dograć do Carrolla, jednak Anglik był tego dnia bardzo dobrze kryty.

W 69 minucie piłkę do bramki pakuje Ayew i odkupuje swoje winy za złego karnego! Rzut rożny dla Młotów, w polu karnym wysoko wyskakuje Carroll i strąca piłkę wprost pod nogi reprezentanta Ghany. Mamy 2:3!

Podopieczni Davida Moyesa robili wszystko, by jeszcze odwrócić losy spotkania wrzucając piłkę na Andy’ego Carrolla, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 2:3.

Nasz menadżer ma o czym myśleć. Sroki bardzo dobrze wychodziły z kontratakami i wyglądały na bardziej zdyscyplinowane. Nasi gracze grali inaczej, niż poprzednio i powrócili do długich piłek. Szarpał Masuaku, walczył Cresswell, Arnautović i Antonio. Widocznie brakowało nam Manuela Lanziniego.

West Ham United 2:3 Newcastle United.

Arnautovic 6′, Ayew 69′ : Saivet 10′, Diame 53′, Atsu 61′

West Ham United: Adrian, Zabaleta, Reid (c), Ogbonna, Cresswell, Masuaku, Kouyate, Obiang, Ayew (Chicharito 79), Arnautovic, Antonio (Carroll 59)

Newcastle United: Elliot, Clark, Lascelles (c), Gayle (Perez 76), Diame, Ritchie, Manquillo, Joselu, Yedlin, Saivet (Mbemba 83), Atsu (Murphy 90+1)