Asystent naszego menadżera, Nikola Jurcević uważa, iż Chicharito będzie bardzo ważnym ogniwem w składzie West Hamu United po tym, co pokazał w swoim debiucie przeciwko Altonie 93.

Meksykanin zagrał jedynie 20 minut we wczorajszym sparingu, ale w bardzo łatwy sposób wypracował sobie dwie sytuacje bramkowe, mógł wywalczyć rzut karny oraz zaliczyć asystę. W rozmowie z oficjalną stroną internetową klubu, Nikola Jurcević przyznaje, że zarówno Hernandez jak i pozostali zawodnicy dużo zyskają grając ze sobą w meczach kontrolnych.

Chicharito zagrał na plus w tym meczu. Spędził z nami kilka dni i przebywał na boisku 20 minut, co było dla niego ważne. Mógł poczuć jak gra West Ham United. Na ten moment nie jest jeszcze w 100% gotowy do sezonu, ale pracuje ciężko. Przez 20 minut pokazał, że jest zupełnie innym typem ofensywnego zawodnika, niż pozostali. Lubi mieć piłkę przy sobie, zawsze czyha na linii spalonego i myślę, że będzie dla nas bardzo ważny – ocenił Chorwat.

Pomimo udanego debiutu Hernandeza, cała drużyna będzie musiała ciężko pracować, żeby poprawić wszelkie mankamenty, które zostały obnażone w meczu z Altoną 93.

To był bardzo trudny wieczór. Przez ostatnie dwa dni bardzo intensywnie trenowaliśmy. Nasz przeciwnik zagrał bardzo dobry mecz. Takie spotkania są ciężkie.

Nie zaczęliśmy najlepiej. Straciliśmy kilka goli, a drugą połowę graliśmy w osłabieniu. Ostatecznie udało nam się zdobyć 3 trafienia. Remis w takich okolicznościach jest OK. Tak, jak mówiłem wcześniej – jesteśmy w trakcie przygotowań do startu ligi, za nami sporo ciężkich sesji treningowych i meczów kontrolnych. Boisko nie było w najlepszym stanie, ale to nie jest wymówka – takie mecze musimy wygrywać.

Skończyło się na 3:3, ale pierwszą połowę mieliśmy fatalną. Z jakiegoś powodu graliśmy bardzo nerwowo, ale w drugiej połowie opanowaliśmy się i wyrównaliśmy. Mieliśmy okazje na zwycięskiego gola, ale koniec końców to tylko gra kontrolna. Musimy o tym zapomnieć i koncentrować się na następnych wyzwaniach.

Młoty od początku swojego obozu przygotowawczego w Niemczech nie potrafiły wygrać ani jednego meczu. Po porażce 0:1 i remisie 2:2 z Werderem Brema, nadszedł remis 3:3 z Altoną 93. Nikola Jurcević przestrzega jednak fanów, że nie ma powodu do obaw przed startem rywalizacji w Premier League.

Rozumiem niezadowolenie kibiców. Także nie jesteśmy zachwyceni z wyników, ale to tylko obóz przygotowawczy. Wiele dobrych zespołów ma różne wyniki, zarówno w Anglii, Niemczech i innych silnych ligach. Czasem giganci remisują z małymi klubami, co jest normalne w okresie przygotowań. Graliśmy bez kilku kluczowych zawodników, ale jestem w 100% pewien, że będzie lepiej. Mogę powiedzieć fanom: nie martwcie się! – powiedział Nikola.

Piątkowy mecz będzie bardzo dobrym testem dla nas. Wiemy, jak dobry jest Manchester City. Naszym pierwszym rywalem w Premier League będzie Manchester United, dlatego próba z równie mocnym zespołem wyjdzie nam na dobre. Myślę, że będzie dobrze – zakończył.