24 sierpień 1999

Finał Pucharu Intertoto

Saint-Symphorien Stadium

FC Metz 1-3 West Ham Utd (3-2 w dwumeczu)

17 lipca 1999 roku, West Ham United przystąpił do rozgrywek Pucharu Intertoto. Rywalem „Młotów” w pierwszej rundzie był fiński FC Jokerit. W drugiej rundzie czekał już bardziej renomowany rywal, ale i Heerenveen nie sprawiło „The Hammers” większych problemów. Prawdziwie emocje czekały na kibiców w dwumeczu z FC Metz, którzy dość nieoczekiwanie wygrali pierwsze spotkanie w Londynie 1-0.

Po drugiej stronie kanału La Manche wraz z piłkarzami Redknappa pojawiła się spora rzesza sympatyków klubu ze wschodniej części stolicy. W 25 minucie wynik spotkania strzałem zza pola karnego otworzył Trevor Sinclair, a jeszcze przed przerwą rezultat podwyższył Frank Lampard. Mimo to gospodarze nie składali jeszcze broni i na 20 minut przed końcem meczu zmniejszyli rozmiary porażki, lecz wynik spotkania ustalił nie kto inny jak Paul Wanchope.

Tym samym West Ham United zakwalifikował się do pierwszej rundy Pucharu UEFA.

West Ham United: Hislop, Ferdinand, Lomas, Potts, Sinclair, Lampard, Foe, Keller, Moncur, Di Canio (Cole 78), Wanchope