W niedzielę o 17:00, podopieczni Slavena Bilicia zmierzą się na Old Trafford z Manchesterem United. Jak dotąd w FA Cup idzie Młotom bardzo dobrze i nasi piłkarze na pewno zrobią wszystko by podtrzymać dobrą passę. Manchester United w ostatnim czasie notuje nieco słabsze wyniki, jednak trudno spodziewać się, by na własnym stadionie Czerwone Diabły były łatwym przeciwnikiem.

Przy tego typu meczach nie ma sensu grzebać w statystykach, wyciągać liczbę porażek i zwycięstw od 1979 roku. Na Old Trafford wygra ten, kto będzie miał lepszy dzień. Jeszcze nie tak dawno, Młoty jeździły do Manchesteru po pewne, solidne baty. W tym sezonie piłkarze West Hamu nie boją się nikogo, nawet tych największych, a wynik niedzielnego meczu to sprawa otwarta.

Sytuacja kadrowa

Louis van Gaa, mimo napiętego terminarza, na pewno wystawi mocną pierwszą jedenastkę. Przypomnijmy, że w ostatni czwartek Czerwone Diabły grały ciężki mecz w Lidze Europy. Drużyna Man Utd. przegrała z Liverpoolem FC 0:2.

Do dyspozycji van Gaala, po krótkiej przerwie związanej z zwieszeniem będzie Jesse Lingard. W składzie możemy spodziewać się również byłego Młota – Michaela Carricka.

Lista kontuzjowanych piłkarzy Manchesteru United jest bardzo długa. z West Hamem na pewno nie zagrają Phil Jones, Luke Shaw, Cameron Borthwick-Jackson, Ashley Young i Wayne Rooney. Co więcej – ze względu na czerwoną kartkę, zawieszony będzie Juan Mata.

W ekipie Młotów sporo powrotów. Do obiegu wracają Joey O’Brien, Victor Moses i Enner Valencia. Przypomnijmy, że nie tak dawno do pełni zdrowia wrócili Diafra Sakho i Andy Carroll. Obaj są już gotowi, by zagrać choćby od pierwszej minuty. Wątpię jednak, aby obaj zmieścili się w pierwszym składzie.

Do zdrowia wraca też Winston Reid. Wygląda jednak na to, ze Nowozelandczyk nie wyjdzie jeszcze na boisko od pierwszych minut.

Prawdopodobne pierwszej jedenastki według westhamtillidie.com

Man Utd: De Gea; Darmian, Smalling, Blind, Rojo; Carrick, Herrera; Lingard, Fellaini, Depay; Martial.

West Ham United: Randolph; O’Brien, Oxford, Ogbonna, Cresswell; Kouyate, Noble; Antonio, Payet, Lanzini; Emenike

Mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:00 polskiego czasu.

Nagrody w Lidze Typerów  sponsoruje piłkarski sklep ISS-sport oferujący stroje piłkarskie